İnsan Kaynakları 10 HAZİRAN 2017 / 08:22

Girişimciler bekleniyor

Türkiye Girişimcilik Vakfı (TGV), Fellow Programı 2017 için başvuruları almaya başladı. 23 Haziran'a kadar Fellow Programı'na başvurup, girişimcilik potansiyeli taşıdığını gösterebilen üniversite öğrencileri, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alma, 12 ay boyunca 500 TL burs, rol modeller ile tanışma ve uluslararası girişim ağına dâhil olma imkanı elde edecek. “Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişiminiz olsun” mottosu ile Fellow Programı’na katılmak isteyen öğrencilerin, 23 Haziran'a kadar http://gvfellowprogrami.com/ adresindeki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na göndermesi gerekiyor.
Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, girişimcilik kültürünü geliştirmek için altyapı oluşturmak gerektiğini, bunun için en doğru başlangıç noktasının da üniversiteler olduğunu vurguladı. Bu yıl Fellow Programı'na 100 bine yakın başvuru beklediklerini söyleyen Afra, şu bilgileri paylaştı: 
“Önceki yıllarda Fellow seçim süreçlerinde beklentimizin çok üstünde başvuru sayısıyla karşılaştık. Girişimcilik önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi en çok kalkındıracak akımlardan biri, çünkü girişimcilik yenilik, Ar-Ge ve istihdam demek. Türkiye’de girişimcilik kültürünü geliştirmek ve bu yolla sosyal ve ekonomik kalkınmayı hızlandırmak amacıyla çıktığımız bu yolda üçüncü senemizde Fellow 2017 Programı ile gençleri bekliyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana, direkt ve dolaylı olarak 2,5 milyon gence dokunduk. Şu anda Türkiye’nin her bölgesinden 100 Fellow’umuz ve 36 mezunumuz var. Bundan beş yıl sonrasını düşünürsek, yüzlerce gencin Girişimcilik Vakfı programından geçeceğini söyleyebiliriz. Hedefimiz ise girişimciliğin gençler arasında ciddi bir kariyer alternatifi olması. Bu yolda Türkiye’nin özellikle kadın girişimcilere çok ihtiyacı olduğunun da altını çizmek isterim.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics