İnsan Kaynakları 05 MART 2017 / 15:56

Girişimciler için fırsatlar Birleşik Krallık’ta

Dijital ekonominin öne çıkan isimleri, Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı tarafından düzenlenen ve Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) tarafından desteklenen, ‘2017 Birleşik Krallık Teknoloji Yatırım Konferansı’nda bir araya geldi. Katılımcılar doğrudan yatırımla işlerini Birleşik Krallık’ta genişletmenin yolları ve ülkenin teknoloji ekosistemi ile yazılım sektörünün potansiyeli konularında bilgi aldı. Konuşmacılar da Birleşik Krallık’ta teknoloji firması kurabilmek için gereken araçlar, bölgelerin gizli potansiyeli, kurumsal yükümlülükler, vize işlemleri gibi konularda detaylar paylaştı. Etkinlikte bir konuşma yapan Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Birleşik Krallık’ın Türkiye için ikinci büyük ihracat partneri olduğunu hatırlatarak, Birleşik Krallık’ta farklı sektörlerden 200’ün üzerinde Türk şirketinin toplam 10 milyar sterlinin üzerinde yatırımı olduğunu söyledi.
Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Departmanı’nın (DIT) teknolojiye özel önem verdiğini vurgulayan Moore, Türkiye’den gelen yatırım projelerinin de yüzde 50’sinin teknoloji sektöründe olduğunu belirtti. Birleşik Krallık’ın teknoloji odaklı yatırım yapmayı hedefleyen Türk girişimcilere kapılarının hep açık olduğunu dile getiren Moore, geçtiğimiz yıl DIT’ın destek verdiği, Türkiye’den Birleşik Krallık’a yatırım projelerinin 20 milyon Pound’u aşarak 300’den fazla iş imkânı sağladığını belirtti. BCCT Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Uğur da konuşmasında özellikle yurtdışına açılmak isteyen girişimcilerin yararlanabileceği uluslararası fonları ve görüş alabilecekleri internet kaynakları hakkında bilgiler paylaştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN