İnsan Kaynakları 04 KASIM 2017 / 11:38

Girişimciler, iş dünyası ile bir arada

Üsküdar Üniversitesi, Genç Beyinler Akademisi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Genç Girişimciler Zirvesi, Üsküdar Üniversitesi’nde yapıldı.  “Girişimcilikte Engeller ve Fırsatlar” başlıklı panelde iş dünyasının önemli isimleri, girişimcilik konusunda deneyimlerini paylaştı. Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen proje sonunda eğitim alan 2 bin kişiyi temsilen 100 kişi törenle sertifikalarını aldı. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nevzat Tarhan, üretken düşüncede hayal kurmanın önemine işaret ederken, “Hayal amaca yönelik olursa işe yarıyor ve hayal kuranlara rehberlik etmek gerekiyor. Melek yatırımcılar bunun için var ve mentörlük eğitimi de bunun için önemli” dedi.
Gilan Mücevher Yönetim Kurulu Üyesi Ferhan Geylan, Bümed Meç Okulları Yönetim Kurulu Üyesi, M&A Premier Kurucu CEO’su Hale Haifawi, KOSGEB Başkan Yardımcısı Recep Ali Erdoğan, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Teknopark Danışmanı Ufuk Batum ve Uluslararası Melek Yatırımcı Yousef Hamidaddin etkinlikte girişimcilik konusunda bilgiler paylaştı.  Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Dinçer Atlı, Üsküdar Üniversitesi, Genç Beyinler Akademisi ve KOSGEB işbirliği ile Türkiye’de ilk kez bir projenin hayata geçirildiğini, eğitimlere katılan 2 bin kişinin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN