İnsan Kaynakları 03 KASIM 2014 / 09:06

Girişimcilere İngilizce desteği

Girişimciler için hazırladığı yeni kursunda kendi şirketini kurmak ve uluslararası pazarda yer almak isteyen girişimcilerin İngilizce bilgisini geliştirmesine destek vermeyi hedefleyen LinguaLeo’nun bu amaçla hazırladığı terimler sözlüğü ve kelime listeleri var. Bunlar da girişimcilik dünyasını izlemeyi ve küresel pazarlara açılmayı kolaylaştırmayı hedefliyor. Çevrimiçi platformlarda İngilizce öğrenmeyi ve geliştirmeyi sağlayan LinguaLeo, girişimcilerin diğer girişimcilerle, ortaklarıyla veya yurt dışındaki yatırımcılarla iletişim kurabilmelerine yardımcı olmak amacıyla ‘English for Startups’ı geliştirdi. Girişimcilik dünyasında sık kullanılan ve ihtiyaç duyulan terimleri tek bir sözlükte bir araya getiren sözlük, girişimciliğin ne olduğu, girişimcilik ekosistemi, girişimcilik iç dinamikleri, şirket kurulumunda kullanılan modeller ve stratejiler, girişimlerin yaşam döngüsü ve yeni fikirler için kaynak bulmak gibi başlıklara odaklanıyor.

Herkes yabancı dil öğrenmeli

Startup İngilizce Kursu’nda işitsel, görsel ve yazılı ders materyalleri aracılığıyla örnekler üzerinden konular işleniyor ve terimlere hakim olunması sağlanıyor. Tüm bölümlerde öğrenme sürecinin etkili olmasını sağlamak için etkileşimli alıştırmalar bulunuyor. Kurs, kullanıcıların sözcükleri daha sonraki alıştırmalarda tekrar etmesi sağlanarak yeni kelimelerin öğrenilmesine de yardımcı oluyor. “Uluslararası alanda 10 milyondan fazla üyeye sahip LinguaLeo, herkesin yabancı dil öğreniminde ustalaşmasını amaçlıyor” diyen LinguaLeo Türkiye Sorumlusu Nesen Yücel, şu bilgileri paylaştı:

“Girişim şirketlerinin uluslararası pazarlardaki başarısı, uluslararası anlamda bağlantılar kurma becerilerine bağlı olarak gelişiyor. LinguaLeo bunun bir örneği ve uluslararası alanda Kasım ayı itibariyle 10 milyon üyeyi aşmış bir platform olduğu gibi, başarılı bir girişim örneği. LinguaLeo’dan yola çıkarak, girişimcilerin dünyaya açılırken İngilizce iletişim engelini ortadan kaldırmak istedik ve girişimlere özel bir kurs hazırladık.”

 
ETİKETLER : 994

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics