İnsan Kaynakları 15 EYLÜL 2014 / 10:33

Girişimcilere kapsamlı destek için güçbirliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından ihracat potansiyeli yüksek, yenilikçi iş fikirleri olan girişimcilerin desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen TİM - TEB Girişim Evleri için başvurular alınmaya başlandı. Böylece TEB, İstanbul Ataşehir’de açtığı TEB Girişim Evi’nde destek verdiği girişimcilerin ardından, şimdi de TİM işbirliğini hayata geçirmiş oldu.

Bu kapsamda ilk etapta İstanbul, İzmir ve Gaziantep’te açılacak olan TİM - TEB Girişim Ev’lerinin desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerinin başvuruları www.tebkobitv.com üzerinden alınmaya başlandı. Ayrıca başvurular için www.tim.org.tr üzerinden yönlendirmeler de yapılıyor.

Uzmanlarla buluşma fırsatı elde edilecek

TİM - TEB Girişim Evleri, İstanbul ile birlikte eş zamanlı olarak  İzmir ve Gaziantep’te açılacak. Buralarda girişimcilere eğitimden krediye, danışmanlık hizmetinden ofis desteğine, finans ve muhasebeden, marka-patent yönetimine kadar birçok alanda ücretsiz danışmanlık hizmeti sunulacak. Girişimcilere projelerini tanıtmaları için imkan yaratmayı hedefleyen Girişimcilik Merkezleri, farklı sektörlerdeki girişimleri, ilgili sektörlerin profesyonelleriyle de buluşturacak.

TİM-TEB Girişim Evi projesinin 1 yıllık takvim dönemi kapsamında her bir ildeki TİM-TEB Girişimcilik Merkezleri’nde, yılda 2 dönem girişimci adayı alınacak. Her bir merkez 1 yılda 30 girişimciye ulaşmış olacak. Ön başvuru ve jüri değerlendirmesinden geçerek seçilen girişimciler, toplamda 6 aylık bir kamp ve danışmanlık sürecini tamamlayacak.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN