İnsan Kaynakları 19 AĞUSTOS 2017 / 08:26

Girişimciliği güçlendirmek için yola çıkıldı

Girişimcilik ekosistemini güçlendirmek, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşerek bölgesel, ulusal ve uluslararası değere dönüşmesini sağlama hedefiyle Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı 2017 başvuruları açıldı. Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan, Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi (Ankara Girişim Projesi), 27 Haziran 2016 tarihinde sözleşmelerin imzalanmasının ardından resmi olarak başlamıştı.
Bu yıl da girişimciler www.girisimci.ankaraka.org.tr adresindeki TechAnkara Girişimcilik Portalı üzerinden proje başvurularını yapabilecek. TechAnkara Proje Pazarı 2017’de projesi sergilenmeye değer bulunan girişimciler, etkinlik stand alanı dahil tüm hizmetlere ücretsiz erişim imkanına sahip olacak.
11 Eylül’e kadar proje başvurularının kabulü yapılacak, 14 Eylül - 21 Eylül arasında ise projelerin jüri değerlendirme süreci olacak. Başvuran projeler 14-21 Eylül 2017 tarihleri arasında jüri tarafından yenilikçilik, ticarileşme potansiyeli, pazar potansiyeli, sosyal ve/veya çevresel fayda ve takım başlıklarında puanlandırılacak. Jürinin değerlendirmesi ile belirlenen ilk 100 proje, 25 Eylül’de Ankara Kalkınma Ajansı’nın www.ankaraka.org.tr adresindeki resmi web sitesinde ve www.girisimci.ankaraka.org.tr adresindeki Ankara Kalkınma Ajansı Girişimcilik Portalı’nda ilan edilecek. İlk 100 projenin ilanının ardından, TechAnkara Proje Pazarı da 16 Ekim 2017 tarihinde ATO Congresium’da gerçekleştirilecek. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics