İnsan Kaynakları 15 HAZİRAN 2015 / 11:06

Girişimcilik ekosistemi daha da gelişecek

İzmir’de girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi, eğitim ve farkındalık çalışmalarının işbirliği halinde yürütülmesi amacıyla BIC Angel Investments ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında BIC Angel Investments, Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki girişimcilere mentorluk ve sermaye desteği verecek. Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoparkı DEPARK ve DEGA-Dokuz Eylül Girişimcilik Akademisi ekipleri ile düzenli toplantılar ve ziyaretler de olacak.

BIC Angel Investments İş Geliştirme Direktörü Hikmet Özgözen, Türkiye’de gençlerin girişimcilik ve yeni fikirleri hayata geçirme konusunda akademik olarak da desteklenmesi gerektiğini söyleyerek, genç girişimcilerin Türk ekonomisine belli bir dönem sonra önemli bir katkı sağlayacaklarını belirtti. BIC Angel Investments melek yatırımcısı Mehmet Onarcan da gençlerin girişimcilik ve liderlik konusunda daha fazla cesaretlendirilmesi gerektiğini, girişimcilik konusunda gençliğe ne kadar çok fırsat tanınırsa başarılı girişim çıkma oranının da artacağını hatırlattı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Teknolojiden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören ise üniversite sanayi işbirliğinin İzmir girişimcilik ve inovasyon ekosistemi için önemine işaret etti.
ETİKETLER : 1026

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN