İnsan Kaynakları 16 MART 2015 / 08:02

Girişimcilik, küresel vizyon ister

Etohum tarafından düzenlenen ve melek yatırımcıları, mentorları, iş adamları ve girişimcileri bir araya getiren Startup Turkey, 26-28 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. Etkinliğin sponsorları arasında yer alan Intel Türkiye’nin Kurumsal İlişkiler Direktörü Dr. Onur Yıldırım da etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Küresel bazda son 4 yılda risk sermayesi şirketlerinden yatırım almış olan ve son değerlemelere göre değeri 1 milyar dolardan fazla 73 girişim olduğunu söyleyen Dr. Yıldırım, Türkiye’den benzer girişimlerin çıkması için geleceğin teknolojilerine yatırım yapılması kadar, girişimcilerin küresel bir vizyona sahip olmalarının önemine vurgu yaptı. Yıldırım; nesnelerin interneti ile yeni bir endüstriyel devrimin başında olunduğunun ve bunun Türkiye’de girişimciler ve yatırımcılar için büyük fırsatlar anlamına geldiğinin altını çizdi.

Öte yandan Intel; Çözüm Kumbarası, Genç Fikirler Güçlü Kadınlar ve Intel Business Challenge gibi birçok proje ile girişimciliği destekliyor. Bu kapsamda Startup Turkey`de Intel’in kapsamlı sosyal inovasyon ve girişimcilik projesi Intel Çözüm Kumbarası’nın 2014 finalistlerinden 3 proje sahne aldı. Duruş bozukluklarını önlemeyi amaçlayan giyilebilir sağlık cihazı Paó, MENA-CIS bölgesini kapsayan bir vizyonla hareket eden yerel bir kitlesel fonlama platformu olan Fongogo ve çevrimiçi taze ev yemeği pazar yeri olma vizyonu ile Favoreat projeleri, Startup Turkey’de sunum yapma imkânına sahip oldu.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN