İnsan Kaynakları 25 MAYIS 2015 / 08:39

Girişimcilik Vakfı'nın Fellow 2015 başvuruları başladı

Üniversitede okuyan gençlerin girişimcilik ruhunu keşfetmelerini sağlamak ve onlara rehberlik etmek amacıyla düzenlenen Girişimcilik Vakfı Fellow Programı, başvuru sürecini başlattı. “Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişiminiz olsun” mottosu ile Türkiye'nin genç girişimci adayları belirlenecek. 12 Haziran'a kadar http://www.girisimcilikvakfi.org/form.php adresindeki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na gönderen öğrenciler, bir sonraki aşamaya geçme hakkına sahip olacak. Altı adımdan oluşan seçim süreci, adayların motivasyonunu ve girişimcilik potansiyelini ölçen özel kişilik testlerinden ve seçim komitesiyle yapılacak çevrimiçi ve yüz yüze mülakatlardan oluşuyor.

Programa katılma fırsatını yakalayan gençler, program dâhilinde ulusal ve uluslararası bir ağın parçası olacaklar. Her iki ayda bir başarılı girişimcilerle bir araya gelecek olan bu gençler, üniversitelerinde girişim elçileri olarak görev yapacak. Seçim sürecini başarıyla tamamlayan üniversite öğrencileri, program kapsamında 12 ay boyunca aylık 500 TL burs almaya da hak kazanacak. Bu yıl Fellow Programı'na 15 binden fazla başvuru beklediklerini dile getiren Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, yeni dönemle ilgili şu bilgileri verdi:

“Kaliteyi yüksek tutmak için bu yıl yine 40-50 arasında Fellow sayısını bünyemize katacağız. Girişimcilerle buluşmaların yanı sıra Fellow’larımızı Türkiye ve dünyadaki önde gelen konferanslara, San Francisco veya Tel Aviv gibi girişimcilik anlamında örnek merkezlere götürmeyi planlıyoruz. Hedefimiz ise girişimciliğin gençler arasında ciddi bir kariyer alternatifi olması.”

 
ETİKETLER : 1023

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics