İnsan Kaynakları 05 MART 2016 / 06:11

Girişimcilik ve güncel başlıklar Bilgi’de buluşacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Genç Girişimciler Platformu (IPFYE), 6-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2. IPFYE Business Forum’u düzenleyecek.  Temel hedefler ise üniversitelerle diyalog kurarak, gençlerin belirlenen konularda küresel alanda faaliyet göstermesini sağlamak, uluslararası alanda ortak sonuçlara ulaşmak, girişimcilerle yatırımcıları ortak bir yapıda buluşturmak. Uluslararası yatırımlara zemin oluşturmanın önemine işaret eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Genç Girişimciler Platformu (IPFYE) Yönetim Kurulu Üyesi Burak Orman, şu bilgileri verdi:
“Bu forum ile uluslararası çerçevede girişimcilik, yatırım ve enerji gibi başlıklarda gençlik oluşumlarını, üniversiteleri, STK’ları ve işadamlarını bir araya getirmek ve paylaşımlarda bulunmalarını sağlamak istiyoruz.  IPFYE Business Forum ile üye ülkelerden 200, yurtiçinden 600 katılımcı bekliyoruz. Katılımcılar da 11 üye ülkeden gelen girişimci, akademisyen, öğrenci, işadamı ve STK temsilcilerinden oluşacak.”
Gerçekleşecek olan forumda ele alınacak başlıklar şöyle sıralanıyor: ‘Enerji ve Yenilenebilir Enerji’ yatırımları, bilişim sektörüne olan yatırımların uluslararası boyutta gelişimi, uluslararası boyutta girişimcilik ve üye ülkelerde bu yöndeki fırsatlar ve destekler ve son olarak, üye ülkelerde yatırımlar için var olan hukuksal zemin.
Forumun konferans bölümünde ‘ülke oturumları’ başlığında belirlenen konular çerçevesinde uzman konuşmacılar katılımcıları bilgilendirecek. Workshop bölümünde ise bu konular üzerinde katılıcılara eğitimler sunulacak. Fuaye alanında konumlanan IPFYE Elevator da girişimcilerin melek yatırımcılara birkaç dakika içinde kendilerini ve fikirlerini anlatması konseptini hayata geçirecek. Detayları Burak Orman şöyle anlattı:
“Online kayıt yaptıran katılımcılara ve proje sahiplerine 1000 IPFYE doları verilerek, stand alanındaki projelere IPFYE aracılığıyla yatırım yapılacak. Tüm oyuncular parayı istedikleri şekilde projelere yatırabilecekler. Proje sahipleri, kendi projeleri haricindeki projelere de yatırım yapabilecek. Proje bazlı ödülleri belirlenen süre sonunda en çok yatırımı alan 10 proje de elevator’a binme hakkı kazanacak.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics