İnsan Kaynakları 21 KASIM 2010 / 18:00

Global Girişimcilik Haftası etkinlikleri gençlerle buluştu

Özyeğin Üniversitesi, bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Global Girişimcilik Haftası 2010 çerçevesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Bu etkinliklerle gençleri girişimciliğe teşvik eden yoğun bir program sunan Özyeğin Üniversitesi, bu çerçevede bu yıl ilk defa İş Planı Yarışması’nı düzenledi.
Diğer yandan bu yıl ikinci kez gerçekleşen Asansör Konuşması Yarışması ile Sosyal Girişimcilik Semineri de hafta kapsamındaki diğer etkinlikler oldu. Dünya çapında 100’den
fazla ülkede kutlanan ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown tarafından 1997 yılında başlatılmış olan Global Girişimcilik Haftası, Türkiye’de TOBB himayesinde ve Endeavor Türkiye, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde üçüncü defa düzenleniyor.

İş fikirleri yarıştı
Özyeğin Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarının fikirlerini iş planına dönüştürme konusunda deneyim kazanmaları ve kazanan fikrin ÖzÜ yerleşkesinde uygulamaya konması amacıyla gerçekleştirilen İş Planı Yarışması’nda Özyeğin Üniversitesi’nin mevcut Altunizade ya da inşa edilmekte olan Çekmeköy yerleşkesinde hayata geçirilebilecek iş fikirleri yarıştı. Diğer yandan Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Kırsal Kalkınma Programı Yöneticisi Nurcan Baysal, 11 Kasım Perşembe günü düzenlenen Sosyal Girişimcilik Semineri ile girişimcilik yeteneklerini değerlendirmek isteyen genç girişimcilere deneyimlerini aktardı.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics