İnsan Kaynakları 28 MART 2010 / 18:00

Google, KOBİ’leri eğitecek

Google Türkiye, 6 binden fazla KOBİ’ye veri analizlerinden ve internetin sağladığı diğer avantajlardan faydalanarak işlerini büyütme konusunda eğitim vermek amacıyla bir proje başlattığını açıkladı. “AdWords ile Başarının Temelleri“ adı altında bir yıl süresince toplam 37 ilde gerçekleştirilecek eğitimler, 25 Mart’ta İstanbul’da Google’ın yerel iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği seminerle başladı.
KOBİ’lerin hedef kitlelerine nasıl daha iyi ulaşabilecekleri ve başarılı bir şekilde ölçümlenebilen pazarlama yöntemleri sayesinde kazançlarını nasıl artırabilecekleri konuları da eğitimde yer alan başlıklar arasında bulunuyor.
Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Türkiye’de 2 milyondan fazla KOBİ var. Fakat sadece 400 bini internetin sunduğu fırsatlardan faydalanıyor. Bu eğitim projesiyle KOBİ’lerin yurtiçinde ve yurtdışında büyümelerini sağlayacak alanlara yatırım yapmalarına ve sayıları 27 milyonu aşan Türk internet kullanıcılarına doğru araçlarla ulaşabilmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.
Google’ın başlatacağı eğitim programı KOSGEB üyelerine ücretsiz olarak sunulacak ve Gaziantep, Bursa, Yalova, Bolu, Adapazarı, Kocaeli, Düzce, Gebze, Ankara, İzmir, Gaziantep, Denizli, Eskişehir,  Kayseri, Konya, Adana, Trabzon, Samsun, Malatya, Uşak, Elazığ, Erzurum, Uşak, Afyon, Çorum, Tekirdağ, Mersin ve Kahramanmaraş illerinde gerçekleştirilecek.
Eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgiye www.ant.com.tr/egitimler/google.html adresinden ulaşılabiliyor.

Çevrimiçi tüketici sayısı artıyor

Yapılan araştırmalar, son bir buçuk yıl içerisinde etkisini hissettiren ekonomik kriz döneminde çevrimiçi tüketicilerin sayısında kayda değer bir artış olduğunu gösteriyor. Diğer yandan insanların hem alışveriş yapmadan önce internette arama yapma sıklıklarının hem de internetten alışveriş yapma oranlarının yükseldiğini gösteriyor. Örneğin Google’ın ücretsiz hizmetlerinden biri olan ‘Google Arama Trendleri’ aracını kullanarak hızlı tüketim malları konusunda Türkiye’de son dönemde yapılan aramalar incelendiğinde, tüketicilerin spor giyim markaları üzerinden ilkbahar modasını takip ettikleri, yaklaşan anneler günü için çiçekçiler konusunda arama yaptıkları ve ayrıca eczaneler konusunda aramaların arttığı gözlemleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics