İnsan Kaynakları 20 AĞUSTOS 2016 / 05:09

Güvenlik için yarışalım!

Siber güvenlik alanında yüksek gelir imkanı sunan bir kariyere ilk adımı atmak oldukça zor. Zaten bunun da bir sonucu olarak, sadece Türkiye’de değil, küresel bazda yetkin güvenlik elemanı ihtiyacı gün geçtikçe büyüyor. Kaspersky Lab ise 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için Talent Lab Yetenek Laboratuvarı yarışmasını başlattı. Hedef; önemli siber güvenlik sorunlarını yarışmacıların teknik ve yaratıcı yetenekleri ile çözebilmek.
Yarışmanın üç galibi olacak. Birinciyi; daha sonraki eğitimleri için 10 bin dolar bekliyor. ‘Güvenlik yeteneği’ ise tüm masrafları Kaspersky Lab tarafından karşılanarak SAS 2017’ye davet edilecek. ‘Yaratıcı yetenek’ kazananı ise Cannes Lions 2017’ye akademi biletiyle katılmaya hak kazanacak. 50 finalistin hepsi Kaspersky Lab ve Yetenek Laboratuvarı ortaklarından ek ödüller kazanacağı gibi, uzmanlardan profesyonel rehberlik ve uzun vadeli kariyer fırsatları da ödüller arasında.
Dünyanın her noktasından başvuruya açık olan yarışmaya academy.kaspersky.com/talentlab adresinden ulaşılabilir. Başvurular 15 Kasım’a kadar yapılabilecek ve 15-30 Kasım arası online değerlendirme sürecinin ardından, 1 Aralık’ta da finalistler duyurulacak. En başarılı 50 başvuru finale girmeye hak kazanırken, final ise Şubat 2017’de Prag’da yapılacak.  
 
Eğitimler birçok başlıkta toplanıyor
Yetenek Laboratuvarı’nın teknik değerlendirme kriterleri arasında, anti-kötü yazılım araştırması, siber güvenlik sonuçlarını geliştirme, mobil güvenlik, siber fiziksel sistemler, IoT, çocukların çevrimiçi güvenliği ve güvenlik farkındalığı gibi alanlarda uygulamalı görevler var. Teknik olmayan değerlendirmeler ise katılımcıların tüketici pazarlaması, web içerik analizi, kavramsal tasarım ve eğlenceli eğitim gibi konularda çalışmalarını içeriyor. Tüm alanlar Kaspersky Lab koçları tarafından da izlenecek.
Bu girişimle eğitim faaliyetlerine devam eden Kaspersky Lab’in Kaspersky Academy departmanı BT güvenliğindeki genç yetenekleri destekleyen proje dizilerinden oluşuyor. Şirket, genç yeteneklere fark edilme ve siber güvenlik alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirme imkanı sunuyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics