İnsan Kaynakları 25 ŞUBAT 2017 / 15:31

Güvenlikte paylaşım esas halini alıyor

Cyber Threat Intelligence (CTA), kâr amacı gütmeyen bu oluşumun ilk başkanlığına Michael Daniel’ın getirildiğini açıkladı. Kurucu üye şirketler Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks ve Symantec de bu oluşuma Check Point Software Technologies Ltd. ve Cisco’nun katıldığını duyurdu. Bu altı kurucu üye; kullanılabilir tehdit verilerini paylaşarak yeni ve otomatik tehdit istihbaratı paylaşım platformuna katkıda bulunacak ve siber saldırganlara karşı CTA’nın koordineli çalışmalarını geliştirecekler.
Kurulduğu 2014 yılından itibaren tehdit istihbaratı paylaşımı yapan CTA, Michael Daniel’ın başkanlığa getirilmesi ve yönetim kuruluna Check Point, Cisco, Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks ve Symantec şirketlerinin kurucu üye olarak girmesi ile bağımsız bir organizasyona dönüştü. Daniel, özel sektörden kamuya kadar stratejik siber ortaklıkların ve programların oluşturulması ve diğer ülkelerin etkili güvenlik çözümlerini kurması konusunda CTA’ya uzmanlık katacak. Koordineli bilgi paylaşımına ek olarak, CTA siber güvenlik uzmanlarının kurduğu birlik olması açısından da bir ilk. Sektör liderlerinin tek platformda temsil edildiği CTA, endüstrinin en iyi uygulamalarını şekillendirmeye ve en etkili güvenliğinin sunulmasına yardımcı olmayı hedefliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN