İnsan Kaynakları 20 AĞUSTOS 2016 / 06:11

Havada yetkinlik için işbirliği, ikinci dönem mezunlarını verdi

Türk Hava Yolları, Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ); birlikte hayata geçirdikleri “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı”nın ikinci dönem öğrencileri olan 25 Türk Hava Yolları yönetici adayını İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen bir törenle mezun etti.
Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı; 2013 yılında Türk Hava Yolları, Boeing ve İTÜ ortaklığında, ülkenin hızla büyüyen havacılık sektörüne yön vermelerini ve küresel havacılık sektöründe etkin bir role sahip olmalarını sağlamak üzere, Türk Hava Yolları’nın gelecek vadeden yöneticilerine ve yönetici adaylarına liderlik ve yönetim becerileri kazandırma hedefiyle başlatıldı.
Program, Türk Hava Yolları’nın 35 yönetici adayından oluşan ilk dönem öğrencilerini geçtiğimiz yıl mezun etti. Programın Massachusetts Institute of Technology, İngiltere’deki Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi ile akademik ortaklığı da bulunuyor. Bunun yanı sıra, Boeing Ticari Uçaklar Network ve Filo planlama grubu ile Ekonomik Analiz grubu uzmanları da program çerçevesinde eğitimler veriyor.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN