İnsan Kaynakları 20 AĞUSTOS 2016 / 06:11

Havada yetkinlik için işbirliği, ikinci dönem mezunlarını verdi

Türk Hava Yolları, Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ); birlikte hayata geçirdikleri “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı”nın ikinci dönem öğrencileri olan 25 Türk Hava Yolları yönetici adayını İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen bir törenle mezun etti.
Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı; 2013 yılında Türk Hava Yolları, Boeing ve İTÜ ortaklığında, ülkenin hızla büyüyen havacılık sektörüne yön vermelerini ve küresel havacılık sektöründe etkin bir role sahip olmalarını sağlamak üzere, Türk Hava Yolları’nın gelecek vadeden yöneticilerine ve yönetici adaylarına liderlik ve yönetim becerileri kazandırma hedefiyle başlatıldı.
Program, Türk Hava Yolları’nın 35 yönetici adayından oluşan ilk dönem öğrencilerini geçtiğimiz yıl mezun etti. Programın Massachusetts Institute of Technology, İngiltere’deki Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi ile akademik ortaklığı da bulunuyor. Bunun yanı sıra, Boeing Ticari Uçaklar Network ve Filo planlama grubu ile Ekonomik Analiz grubu uzmanları da program çerçevesinde eğitimler veriyor.
 
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics