İnsan Kaynakları 02 MART 2015 / 09:14

Hazırlıklarınızı tamamlayın ve korkmayın

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi ile TOBB Üniversitesi arasındaki işbirliği kapsamında iş dünyasından isimler girişimci adayı gençlerle deneyimlerini paylaşıyor. TOBB Üniversitesi’nin Uluslararası Girişimcilik Bölümü tarafından verilen Girişimcilik ve Liderlik dersinin ilk konuğu ise TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı oldu. Bu işbirliği ile dönem sonuna kadar tanınmış isimler bu dersin konuk konuşmacısı olacak.

Yatırım yapılacak konu hakkında her türlü bilgiye sahip olunması kadar, tablonun da genelini gördükten sonra girişimci olmak gerektiğinin altını çizen Naslı, para kazanmak içinse daha önce yapılmamış bir şeylerin denenmesini önerdi. “Son zamanlarda tarım sektörü revaçta. Girişimcilik için açık bir sektör. Proje getirin destekleyelim. E­ticaret, enerji, internet de farklı bir proje geliştirebilirseniz büyük paralar kazandırabilecek sektörler” diyen Naslı, melek yatırımcılık yapısının faydalarını ise şöyle anlattı:

“Melek yatırımcı sistemi, yatırımcı ruhu olan genç beyinlere yol göstermek amacıyla kuruldu. Biz de 34 arkadaş birleştik, bir şirket kurduk. Melek yatırımcılar olarak projede sağlam iş planı, kuvvetli bir girişimci takımı, yaratıcı ürün ve hizmet; girişimcide de iş bilgisi, deneyimi ve disiplini, projeye inanç, yönetim becerisi, tutku gibi özellikler arıyoruz.”
ETİKETLER : 1011

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics