İnsan Kaynakları 09 ŞUBAT 2015 / 07:55

Hedef, 81 ilde var olmak

Türk Telekom Grup şirketi olan ve çağrı merkezi sektöründe faaliyet gösteren AssisTT, 21’inci çağrı merkezini Çorum’da açtı. Açılış törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, Çorum Valisi Ahmet Kara ve Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü katıldı. Ulaştırma, Denizlik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan yaptığı konuşmada “Dünyada çağrı merkezi sektörü 374 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı. Türkiye’de ise 1,6 milyar TL’lik büyüklük var. Sektör gelişmeye çok açık. 2023’te Türkiye’de çağrı merkezi çalışanlarının sayısını 350 bine çıkartmayı hedefliyoruz” dedi. Halen 43 ilde çağrı merkezi olduğunu söyleyen Bakan Elvan, hedeflerinin 81 ilde bu merkezleri faaliyete geçirmek olduğunu vurguladı. Çorum Valisi Ahmet Kara, çağrı merkezinde 416 genç Çorumlunun çalıştığını ve bu rakamı bine çıkartmak istediklerini belirtirken, Türk Telekom Grup Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir de, “Bu çağrı merkezi ile Çorum nitelikli istihdama kavuştu” dedi.

Çağrı merkezinde TTNET müşterilerine sunulacak hizmetler arasında Fibernet ve Hipernet paketlerine ait bağlantı problemini çözme, nakil, hat dondurma, fatura bilgisi ve kampanya-tarife değişiklikleri var. AssisTT Çorum çağrı merkezi çalışanlarının yüzde 61’ini kadınlar oluşturuyor. Merkez ayrıca AssisTT’in çalışanlarına verdiği ve önümüzdeki dönemde sürecek olan mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri ile bölgedeki işgücü donanımını destekleyecek.
ETİKETLER : 1008

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN