İnsan Kaynakları 27 ARALIK 2015 / 11:41

Hem eğitim hem istihdam fırsatı

Türk Telekom Grubu, Gazi Üniversitesi ile işbirliği yaparak, telekomünikasyon sektörüne nitelikli çalışan kazandırmak amacıyla “Telekomünikasyon Teknolojileri Sertifika Programları”nı hayata geçirdi. Program kapsamında yetişecek teknik uzmanlar, mezun olduktan sonra Türk Telekom Grubu’nda işe girme imkânına da sahip olabilecekler.
Temel Operasyon Sertifikasyon Programı ile başlayacak proje, teorik ve pratik deneyimler sunacak. Türk Telekom Grubu ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile yürütülecek programın içerik ve kapsamı 17 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen imza töreniyle tanıtıldı. Törene Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Türk Telekom Grubu Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türk Telekom Grubu İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyhan Fırat katıldı.
Teknoloji Fakültesi bünyesinde üç hafta boyunca, haftada iki gün olarak düzenlenecek program boyunca katılımcılara, Türk Telekom Grubu eğitmenleri tarafından 12 farklı alanda bilgiler sunulacak. Programa Meslek Yüksek Okulları’nın Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Bilgisayar, Bilişim bölümlerinden mezun olmuş, askerlik ile ilişiği olmayan ve 30 yaşını aşmamış kişiler dahil olabilecek. Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde Birinci Seviye Operasyonlar Direktörlüğü’nde çalışmak isteyen katılımcılara yönelik kurgulanan projenin ilk adımında bu şartları sağlayan 25 kişiyle eğitime başlanacak. Sertifika programıyla katılımcılara Türk Telekom Laboratuvarları’nın kapıları da açılacak.
Temel Operasyon Sertifikasyon Programı ile başlayan sertifikasyon programlarıyla amaçlarının; teknolojinin gelişimiyle birlikte ihtiyaç duyulan teknik uzmanlıkların yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve Türk Telekom Grubu bünyesinde ihtiyaç duyulan yetkinliklerin gelişimini sağlamak olduğunu söyleyen Coşkun Şahin, “Yetişecek teknik uzmanları, mezun olduktan sonra grubumuz bünyesindeki açık pozisyonlarda değerlendirip uygun adayları bünyemize katmayı planlıyoruz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics