İnsan Kaynakları 01 NİSAN 2013 / 08:23

Her şirkete bir Selçuk Erdem lazım!

Şirket içi çalışma düzeni ile ilgili konulmuş kurallar, prosedürler ve bilgilendirme e-postaları bazen can sıkıcı olabiliyor. Hugent, şirket çalışma düzeni kurallarını, yeni başlattığı karikatür uygulamasıyla esprili bir dille aktarmaya başladı. Çalışanlar, kural ve prosedürleri anlamada ve benimsemede zorluk yaşayabiliyor. Kurum kültürüne, çalışanın profiline ve sektöre uygun bir iletişim aracı geliştiren Hugent, şirket içi kuralları karikatürle daha esprili bir hale getiriyor. Hugent, Y kuşağı çalışanlarına daha çok hitap eden bu uygulamanın; doküman okumaktan sıkılan, görsel hafızası kuvvetli olan çalışanlar için daha etkili olduğunu belirtiyor.
Hugent, bu tip bir uygulamanın, farklı profillerde yaratıcı kişilerin çalıştığı ya da inovatif internet şirketlerinde daha iyi sonuç çıkaracağını belirtiyor. Şirketlerdeki karikatür uygulaması iletişimi kolaylaştırırken, alınan kararların daha kolay anlaşılması, benimsenmesi, uygulanması ve kurumsal hedeflerin daha kolay başarılmasını sağlıyor. Şirket prosedürlerinin ve dikkat edilmesi gereken konuların karikatür ile çalışana aktarılması, sorunların daha kolay ve hızlı çözülmesini sağlayarak, uyumlu ve huzurlu bir çalışma ortamının oluşmasını kolaylaştırıyor.
Hugent Operasyon Direktörü Sibel Funes: “Türkiye’de bir ilk olarak başlattığımız bu uygulama ile kurum içi iletişimin kolaylaştığını gördük. Konuyla ilgili olumlu dönüşler alıyoruz. Daha önce aynı konularla ilgili gönderilen bilgilendirme/uyarı yazıları ve eğitim dokümanları çeşitli tepkiler çekerken veya dikkate alınmazken, bu uygulama oldukça olumlu tepkiler alıyor” diye konuyu özetliyor.
ETİKETLER : Sayı:915

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics