İnsan Kaynakları 16 MART 2015 / 08:01

Herşey telekomda kariyer için

Türk Telekom Grubu, genç yetenek programlarını STARTT adı altında birleştirdi. Başvurularına 2 Mart’ta başlanan STARTT, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara, 360 derece telekomünikasyon deneyimi ve kariyer fırsatları sunuyor. 24 Mart’ta sona erecek başvuru sürecinde gençler test ve değerlendirme uygulamalarından geçecek, tüm aşamaları başarı ile tamamlayanlar ise Türk Telekom Grubu ailesine katılmaya hak kazanacak. Türk Telekom Grubu, birimlerin ihtiyaçları doğrultusunda, sürecin başından itibaren 400 öğrenciye, kapsamlı şirket deneyimi yaşatmayı hedefliyor. STARTT’a facebook.com/TTSTARTT ve www.ttstartt.com.tr  adreslerinden başvuru yapılabiliyor.

Bu programa kabul edilen üniversite öğrencileri ve yeni mezunların, Türk Telekom Grubu çatısı altında sektörde başarılı bir kariyerin ilk adımlarını atacağının altını çizen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, şunları söyledi:

“Yenilikçi bakış açısına sahip, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan ve yeni eğilimleri yakından takip eden genç yetenekleri şirketimize katmayı hedefliyoruz. Adayları seçerken, inovasyon konusundaki potansiyelleri bizim için önemli kriterler arasında. Yetenekli gençler STARTT ile Türk Telekom Grubu bünyesinde değişime liderlik yapan bir ekip ile buluşacak. Eğitimler ve edinecekleri deneyimlerle parlak bir kariyerin kapılarını aralayacaklar.”

Genç yeteneklere deneyim imkanı

STARTT Genç Yetenek Programı’na, üniversitelerin 3’üncü ve 4’üncü ve yüksek lisans öğrencileri ile iş hayatında en fazla bir yıl deneyimi olan gençler yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak katılabiliyor. Program 3’üncü sınıf öğrencilerine staj fırsatı da sunuyor.

Haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan uyum programının ardından, saha ziyaretleri ile başlayan süreç; kişisel gelişim eğitimleri, proje çalışmaları, 3 hafta süre ile iki kez farklı iş birimlerini rotasyon ile deneyimleme fırsatı ve kişisel gelişimle inovasyon alanlarında proje çalışmaları ile devam edecek.  Birinci yılın sonunda yüksek performans gösteren tam zamanlı çalışanlara, Türk Telekom Grubu yurtdışı şirketlerinde süreli çalışma imkânı veya yurtdışındaki eğitim programlarına, büyük organizasyonlara katılım hakkı sağlanıyor.

 

 
ETİKETLER : 1013