İnsan Kaynakları 20 ARALIK 2015 / 10:00

Hızlan, fark yarat!

SAP Türkiye, Ashoka Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği ‘Hızlan FarkYarat’ programı kapsamında dezavantajlı gençlerin sorunlarına çözüm bulmaya yönelik projeler yürüten genç sosyal girişimciler ile bir araya geldi. Tüm dünyadaki SAP çalışanlarının gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer aldığı ‘SAP Hizmet Ayı’ kapsamında, SAP Türkiye çalışanları genç sosyal girişimcilerin projelerine mentorluk desteği sağladı. SAP gönüllüleri, ayrıca Tarlabaşı'nda bölge sakinlerinin kent yaşamına eşit katılımını desteklemek için 2006 yılında kurulan Tarlabaşı Toplum Merkezi’nin kişisel gelişimlerine destek olduğu 8-12 yaş arası çocuklarla bir araya geldi, TTM binasının çocuk oyun alanlarında boya ve onarım çalışmalarına katkıda bulundu.
‘Hızlan FarkYarat’ programı kapsamında yaratıcılık, sosyal etki, erişim teknolojinin etkin kullanımı gibi kriterlere göre seçilen projeler Askıda Ne Var, Yazılım Kulübü, YAŞÖM, SineMASAL ve Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü oldu. Bu projeleri yürüten gençler program boyunca burs desteğinin yanı sıra farklı alanlarda eğitim ve mentorluk ile destekleniyor. Askıda Ne Var, Yazılım Kulübü, YAŞÖM, SineMASAL projelerini yürüten girişimciler, SAP Hizmet Ayı kapsamında SAP Türkiye gönüllüleri ve Ashoka Vakfı ekibi ile buluşarak projelerini geliştirmek üzere fikir alışverişinde bulundu.
Destekledikleri 5 projeyle ilgili gelişmeleri görmenin önemine dikkat çeken SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, “2016’da ‘Hızlan FarkYarat’ programına devam ederek, daha çok gencin eğitim, teknik donanım ve sosyal olanaklara kavuşması için yeni projeleri ve girişimcileri desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi. Ashoka Avrupa – Türkiye Ülke Temsilcisi Matthias Scheffelmeier ise ilk etabında İstanbul’da gerçekleştirdikleri programın devamında, önümüzdeki yıl Türkiye çapında desteğe ihtiyaç duyan yeni sosyal girişimcilik projelerini destekleyeceklerini vurguladı.
 
ETİKETLER : 1051
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN