İnsan Kaynakları 20 MAYIS 2012 / 15:11

Houston bir sorunumuz var...

Apollo 13 bilgi teknolojileri servis yönetimi simülasyonuna hoşgeldiniz.

“Evden 87 saat uzakta, uzay aracınız yavaş yavaş ölüyor! Ciddi sorunlarınız var. Mürettebat ve yer ekipleri sorunları çözmek için koordineli çalışmak zorundalar. Ancak zaman daralıyor. Apollo13 Bilgi Teknolojileri Servis Yönetimi Simülasyonuna hoş geldiniz…”
ProcessPark, BT servis yönetiminin giderek zorlaştığı bu dönemde sadece ITIL (IT Infrastructure library) eğitimlerinde teorik olarak aktarılan bilgilerle değil aynı zamanda teoriği pratiğe dönüştürebilecekleri yeni bir yaklaşım geliştirmek istiyor. Ve bu noktada ITIL Kütüphanesi baz alarak hazırlanmış Apollo 13 Simülasyon Oyunu’nu Türkiye’ye getiriliyor. Bu oyunda, 1970’lerde gerçekleşen Apollo 13 misyonunda yaşanan gerçek durumlar simüle edilip, katılımcılar doğrudan ITIL süreçlerini ve kavramlarını uygulayarak kendilerine verilen görevleri zamanında yerine getirmeye çalışıyorlar.
Oyun bir tam günde, 4 turda oynanarak gerçekleşiyor. Her bir turda takımın başarıları kontrol paneline aktarılıyor. Hizmet seviyelerinin karşılanmasında olumlu puanlar alınırken aksi durumda da cezalar alınıyor. Katılımcılar başarılı olabilmeleri için ITIL süreçlerini verimli olarak uygulamanın yanı sıra insan, süreç ve tedarikçi kombinasyonunu en etkin şekilde yönetmeleri gerekiyor. Bu şekilde ITIL ile ilgili öğrenilen teorik bilgiler doğrudan pratiğe de aktarılmış oluyor ve eğitime katılanlar süreçlerin gerekliliği konusunda son derece ikna olmuş olarak eğitimden ayrılıyorlar.
ETİKETLER : Sayı:872

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics