İnsan Kaynakları 29 MART 2011 / 00:57

HP rotayı ‘bulut bilişim’e çevirdi

Hewlett-Packard CEO’su Leo Apotheker göreve  geldiğinden bu yana dev şirket için tasarladığı stratejiyi ilk kez 15 Mart’ta açıkladı. Buna göre şirket için bulut bilişim odak noktası olacak.
Göreve geldikten dört buçuk ay sonra HP’nin geleceğini hakkındaki fikirlerini açıklayan Leo Apotheker, hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara servis olarak altyapı, servis olarak platform ve uygulama sağlayacağını açıkladı.
Henüz bahsi geçen stratejilerin ne zaman ve nasıl hayata geçeceği açıklamasa da HP halihazırda kurulu veri merkezlerinin de yardımıyla vaatlerini yerine getirmeyi planlıyor. Bulut bilişimde önceliği özel ve genelden oluşan melez buluta vereceklerini de duyuran Apotheker, yazılım portföylerini genişletmeye ihtiyaç duyduklarını, bunun yanında yönetim ve güvenlik konularına yoğunlaşacaklarından söz etti.
Gelirinin birçoğunu donanım üzerinden sağlayan HP, bulut bilişim stratejisini hayata geçirdiğinde Amazon ve Google gibi önemli şirketlerle zorlu bir rekabetin içine girecek.
Apotheker’ın bulut bilişim stratejisinin altında HP’nin piyasalarına hakim olduğu kişisel bilgisayar ve yazıcı ile sunucu, mobil cihaz, bilgisayar ağ ekipmanı ve teknoloji servislerini bir araya getirmek olduğu düşünülüyor.
ETİKETLER : Sayı:814

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics