İnsan Kaynakları 18 HAZİRAN 2016 / 04:59

Hukukta küresel kariyer imkanı

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi (İKBU) ve Köln Üniversitesi’nin ortak yürüttüğü Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı, her iki eğitim kurumundan toplamda 30 öğrenciyi çift ülkenin hukuk lisans diplomalı mezunu yapıyor. Öğrenciler öğrenimlerinin ilk iki yılını Köln Üniversitesinde, son iki yılını ise İKBU’da tamamlıyor ve başarılı olan öğrenciler, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden “Hukuk Lisans” derecesini ve Köln Üniversitesi’nden “Bachelor of Laws” (LL.B.) derecesini almaya hak kazanıyorlar. Ayrıca denklik yapmalarına gerek kalmayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, İngilizce bilmek koşuluyla, Amerikan Hukuku Sertifika Programı’na (CUSL-Certificate United States Law) katılarak sertifika da alabiliyor.
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi-Köln Üniversitesi Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programına Türkiye’den katılan öğrenciler, bir Alman Üniversitesi’nin hukuk lisans diplomasına da sahip olacağı için bu ülkede hukuk bitirmiş herhangi bir öğrenci ile eşit imkanları paylaşıyor, orada iş hayatına atılma imkanına sahip oluyor. 
Dersler Türkçe ve Almanca görülüyor. Almanca dil bilgisi yetersiz olan öğrenciler, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde Almanca hazırlık eğitimi alabilirken ek seçenek olarak, Amerikan Hukuku Sertifika Eğitimi’ni (CUSL) de görebiliyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ndeki CUSL (Certificate United States Law) Programı, öğrencilere Anglo-Amerikan hukuk sistemini öğretip sertifika veriyor. İKBU lisans eğitiminde iyi bir İngilizcenin yanı sıra hukuk İngilizcesine de önem veriliyor ve öğrenciler, yüzde 30'u İngilizce derslerden oluşan öğretim programıyla evrensel eğitim alıyor.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics