İnsan Kaynakları 05 ARALIK 2010 / 18:00

IBM gönüllüleri Malatya’da

IBM’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında geliştirdiği Kurumsal Hizmet Gücü programının Türkiye’deki üçüncü etabı 11 Ekim – 5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. 4 hafta boyunca gönüllü hizmet sunan, 8 farklı ülkeden 14 IBM uzmanı, Malatya Valiliği’nin ana koordinasyonunda; Fırat Kalkınma Ajansı, Kayısı Akreditasyon Kurumu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası gibi yerel kurumlar ile çalıştı ve Malatya’nın ekonomik ve sosyal kalkınma öncelikleriyle birebir bağlantılı projelerde görev aldı.
Programın kapsamı Malatya Valiliği’nin BM ile yaptığı temaslar çerçevesinde belirlendi ve dört alt ekip bu programda görev yaptı. Kurumsal Hizmet Gücü programı kapsamında Malatya’da çalışan birinci alt ekip Malatya’nın ekonomisinin can damarı olan kayısı tarımı özelinde çalıştı.
İkinci alt ekip Nemrut, Komagene Krallığı’nın önemli kalıntıları, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserlerinin yanı sıra MÖ 6000’li yıllara dayanan geç tunç çağı eserleri, Aslantepe Höyüğü ve Karakaya Baraj Gölü gibi önemli turizm potansiyeline sahip Malatya’da sürdürülebilir turizm sektörünün gelişimi için stratejik planlama yaptı. Üçüncü alt ekip özellikle gelişmekte olan bölgelerdeki Türk tekstil sektörü KOBİ’lerinin uluslararası pazarlara erişimi ve tekstil değer zincirinde işbirliğinin gelişmesi ile rekabet güçlerinin artırılmasını hedefleyen Tekstil KOBİ’leri ile ilgili MDGF Birleşmiş Milletler Ortak Programı kapsamında çalıştı. Dördüncü alt ekip ise Malatya’nın çağdaş hizmetlere kavuşması kapsamında internet tabanlı “E-Valilik” uygulaması için stratejik öneriler ortaya koydu.
Konuyla ilgili açıklama yapan IBM Türk Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Yöneticisi Burçak Semerci “Daha önce Mersin ve Gaziantep’te gerçekleşen Kurumsal Hizmet Gücü programının üçüncü etabını Malatya’da gerçekleştirdik. Mersin ve Gaziantep’te IBM gönüllülerinin yaptıkları katkı hakkında son derece olumlu geri dönüşler almıştık. Aynı olumlu katkının Malatya’da da gerçekleşeceğinden, IBM gönüllülerinin uzmanlıkları ve deneyimleriyle sundukları stratejik plan ve önerilerin Malatya’nın gelişimine somut katkılarda bulunacağına inanıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:798

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics