İnsan Kaynakları 21 ARALIK 2012 / 13:21

IBM Kenexa'yı satın aldı2000 yılından bu yana 140’ın üzerinde şirket satın alma işlemine imza atan IBM’in listesine eklediği son isim İK yönetimi çözümleri şirketi Kenexa oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan duyurunun ardından 1,3 milyar ABD dolarına satış süreci tamamlanan Kenexa, IBM'in 2012 yılında satın alma sürecini tamamladığı son şirket oldu.

' Fortune 500 ' listesindeki şirketlerin yarısından çoğu dahil dokuz bine yakın müşterisi bulunan Kenexa’nın IBM’le birleşmesi, kurumlara iş gücü verimliliğini artırma ve bilgi zenginliklerinden öngörüler elde etmek açısından yeni fırsatlar yaratacak.

Bulut tabanlı bir teknoloji ve danışmanlık şirketi olan Kenexa, satış, pazarlama, ürün geliştirme ve insan kaynakları gibi tüm alanlarda iş birimi yöneticilerine uygun veriler ve uzmanlıklar sağlayarak IBM’in bu alandaki stratejisini tamamlayacak.

Satın almayı değerlendiren IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Müdürü Gökhan Nalbantoğlu şunları söyledi. "Kenexa'nın birinci sınıf insan kaynakları yönetimi çözümleri ve IBM’in sosyal iş ağları ve analitik alanlarındaki liderliği, iş dünyasının aradığı rekabetçi ortama ulaşmaları için yardımcı olacak. Bu satın alma, IBM’in sosyal ağlar üzerinde her gün üretilen ve devamlı sayısı artan bilgi akışını kontrol altına alarak, şirketlerin eyleme dönüştürülebilen içerikler kazanma girişimini daha da güçlendiriyor. Bunun yanı sıra, iş analitiği ve sosyal iş ağları yazılımları açısından IBM’in lider pozisyonunu pekiştiriyor ”

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics