İnsan Kaynakları 21 ARALIK 2012 / 13:21

IBM Kenexa'yı satın aldı2000 yılından bu yana 140’ın üzerinde şirket satın alma işlemine imza atan IBM’in listesine eklediği son isim İK yönetimi çözümleri şirketi Kenexa oldu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan duyurunun ardından 1,3 milyar ABD dolarına satış süreci tamamlanan Kenexa, IBM'in 2012 yılında satın alma sürecini tamamladığı son şirket oldu.

' Fortune 500 ' listesindeki şirketlerin yarısından çoğu dahil dokuz bine yakın müşterisi bulunan Kenexa’nın IBM’le birleşmesi, kurumlara iş gücü verimliliğini artırma ve bilgi zenginliklerinden öngörüler elde etmek açısından yeni fırsatlar yaratacak.

Bulut tabanlı bir teknoloji ve danışmanlık şirketi olan Kenexa, satış, pazarlama, ürün geliştirme ve insan kaynakları gibi tüm alanlarda iş birimi yöneticilerine uygun veriler ve uzmanlıklar sağlayarak IBM’in bu alandaki stratejisini tamamlayacak.

Satın almayı değerlendiren IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Müdürü Gökhan Nalbantoğlu şunları söyledi. "Kenexa'nın birinci sınıf insan kaynakları yönetimi çözümleri ve IBM’in sosyal iş ağları ve analitik alanlarındaki liderliği, iş dünyasının aradığı rekabetçi ortama ulaşmaları için yardımcı olacak. Bu satın alma, IBM’in sosyal ağlar üzerinde her gün üretilen ve devamlı sayısı artan bilgi akışını kontrol altına alarak, şirketlerin eyleme dönüştürülebilen içerikler kazanma girişimini daha da güçlendiriyor. Bunun yanı sıra, iş analitiği ve sosyal iş ağları yazılımları açısından IBM’in lider pozisyonunu pekiştiriyor ”

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN