İnsan Kaynakları 27 EKİM 2014 / 11:44

İhtiyaca uygun yetkin kaynağı bulma noktası

Bilişim alanındaki uzmanlığını koçluk yaklaşımıyla birleştirerek şirketlere seçme ve yerleştirme alanında çözümler sunan Astera Kariyer ve Danışmanlık, İK sektöründe yerini aldı. Birçok küresel ve yerel markaya danışmanlık yapan Ayşegül Tekin ve Ülkü Ceylan tarafından kurulan Astera’nın hedefi, bilişim sektörünü doğru İK ile buluşturmak. Astera Kariyer ve Danışmanlık Kurucu Ortağı Ayşegül Tekin, “Küresel üretici firmalarda, yerel ya da uluslararası entegratörlerde ileri teknoloji kullanan çeşitli sektörlerin lider kuruluşlarında özel projeler gerçekleştirdik ve önemli tecrübeler edindik” derken, koçluk alanındaki tecrübe ve eğitim altyapılarını kullanarak, adayların performanslarını ortaya koyabilecekleri şirket ve pozisyonları doğru belirleme hedefine vurgu yaptı.

Tekin, “Adaylarımızın müşterilerimizde uzun süreli çalışabilmelerine önem veriyor ve aralarındaki uyuma dikkat ediyoruz. Adaylarımızı da ileriye dönük kariyer hedefleri açısından iyi analiz etmeye özen gösteriyor, doğru eşleştirme ve farklı süreç yönetimi ile sonuca ulaşıyoruz. Sektörel tecrübemizi ve koçluk becerilerimizi kullanarak adaylara kariyer planlaması ve koçluk perspektifinden yaklaşıyoruz” derken, Astera Kariyer ve Danışmanlık Kurucu Ortağı Ülkü Ceylan da şu bilgileri verdi:

“Bilişim sektöründeki pozisyon ihtiyaçları çok farklı uzmanlıklar gerektiriyor. Spesifik konularda arzulanan nitelikli işgücü oldukça az. Bu nedenle sektöre gerek teknik, gerekse eğilimler açısından hâkim olan tecrübeli danışmanlara ihtiyaç var. BT’ye özel seçme yerleştirme hizmet ihtiyacı teknolojinin hayatımızdaki yeri arttıkça kendini daha çok hissettiriyor. Teknolojik derinlik ve uzmanlık da önem kazanıyor.”
ETİKETLER : 993

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics