İnsan Kaynakları 28 MAYIS 2017 / 10:22

İhtiyaçlar değişse de Türk kahvesi vazgeçilmez

Avansas.com’un farklı sezonlara dayalı satış verileri ve saha araştırmalarından derlediği bilgilere göre ofis, perakende mağazaları, depo ve fabrika gibi işletmelerde çalışanların ihtiyaçları da mevsimlere göre değişiklik gösteriyor. Verilere yıl genelinde bakıldığında, soğuk geçen aylarda en çok ısıtıcıların, sıcak geçen aylarda ise serinletici ürünlerin satın alındığı iş ortamlarında Türk kahvesinin her mevsim vazgeçilmez olduğu görülüyor. Dört mevsime genel olarak bakıldığında ise rahatlık ve konfor arayışı ışığında ayak desteği, bel yastığı ve sırt desteği talepleri öne çıkıyor.
Avansas.com’un satış verilerine ve yaptığı müşteri analizlerine bakıldığında, kış döneminde çalışanların en çok fanlı küçük ısıtıcıları tercih ettiği görülüyor. Fanlı ısıtıcıları, infrared ısıtıcılar ve elektrikli radyatörler izliyor. Güneyde ve kıyı kesimlerindeki işyerlerinin yaptıkları alımlar ise klima ile rahatlıkla ısındıklarını gösteriyor. Sonbahar döneminde son çeyreğe girmeleri ile birlikte çalışanlara ait dosyalarını tamamladıkları için özlük dosyası gibi ürünler de bu dönemde daha çok satın alınıyor.
 
Yaz, klima ile geliyor
İlkbahar ve yaz mevsimlerinde, satışı artan ürünler arasında ilk sırayı her zaman içecekler korurken, bunu klima, vantilatör ve ıslak mendil izliyor. Vantilatör ise masa tipi, ayaklı ve buharlı serinletme özellikleriyle satışa sunuluyor. Islak mendiller de sıcak geçen aylarda satışı artan ürünler arasında. Temizlik ürünü olmasının yanında bir serinleme malzemesi olarak da kullanılan ıslak mendiller, özellikle saha satış ekipleri tarafından tercih ediliyor. Yazın daha fazla sipariş edilen ürünlerden biri de ofis tipi mini buzdolapları.
 
ETİKETLER : Avansas.com 1124

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics