İnsan Kaynakları 09 KASIM 2015 / 02:04

İK’da uzmanlık bilişimde toplanıyor

İnsan kaynakları ve koçluk alanındaki kariyerlerini, bilişim sektöründe edindikleri yaklaşık 20 yıllık deneyimle birleştiren Ayşegül Tekin ve Ülkü Ceylan tarafından kurulan, BT şirketlerini ihtiyaçlarına yönelik doğru aday profiliyle buluşturan Astera Kariyer ve Danışmanlık, sektördeki birinci yılını doldurdu. Türkiye’nin önde gelen holdingleri ve küresel üreticileri ile yeni anlaşmalara imza atan Astera, BT’nin ihtiyaç duyduğu yeni hizmet modellerine yönelerek İK alanında uzman danışmanlar ile işbirliği gerçekleştirdi.
KOBİ’ler için ‘İnsan Kaynakları Yapılandırma’ ve ‘Dış Kaynak Modeli ile İşletim Hizmetleri’ konusunda modeller geliştiren Astera, kurum ihtiyacına göre iş değerleme ve ücret yönetimi, yetkinlik modelleme, performans yönetimi, koçluk çalışmalarını kapsayan “Yönetici Gelişim Programı” gibi çalışmalar yaptı.
Avantajın kaynağı, sektör odaklılık
İnsan kaynakları departmanları ile teknik profiller arasında önemli bir köprü görevi gördüklerini belirten Astera Kariyer ve Danışmanlık Kurucu Ortağı Ayşegül Tekin, “Tek bir sektöre odaklı olmak; pazara hâkim olmayı sağlıyor. Teknik ve sektörel birikimimiz ile teknolojideki gelişmeleri takip edebiliyor, böylece özellikle teknik adaylar ile güçlü iletişim avantajı yakalamış oluyoruz” dedi.
Astera Kariyer ve Danışmanlık Kurucu Ortaklarından Ülkü Ceylan da, “Sektör bilgimiz ve kariyer koçluğu tecrübemiz ile adayların hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olurken, müşterilerimizin kurum kültürlerine ve hedeflerine uyacak doğru kişiyle kısa sürede buluşmalarını sağlıyoruz” bilgisini verdi. 
ETİKETLER : 1045

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics