İnsan Kaynakları 07 TEMMUZ 2014 / 09:51

İK’dan başlayan yazılım etkisi

JTI, Türkiye’de 2 bin 400 kişilik personeline yönelik İK süreçlerinin otomasyonu için Türk yazılımı Poldy’yi kullanıyor. JTI Tütün Ürünleri İK ve İdari İşler Direktörü Ece Süeren Ok, “İK süreçlerimizin daha kontrol edilebilir ve üretken olması ile departmanımızın servis kalitesi daha da yukarıya taşındı” yorumunu yapıyor.
Bu yazılım; Ortadoğu, Yakındoğu, Afrika ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgesel faaliyetinin merkezi olan İzmir Torbalı’daki fabrikadan yönetilen ve Türkiye geneline yayılan personel kadrosunu kapsayan İK otomasyonu projesini içeriyor. İK süreçlerinin ortak bir veri tabanından takip edilmesi, veri güvenliği ve güvenilirliğinin sağlanması, farklı süreçlerin birbiriyle örtüşür kılınması, bilgilere daha kolay ulaşım için gerekli yapının sağlanmasını içeren sistemin geçmişi ise 1998 yılına dayanıyor.
Ece Süeren Ok, bordro, eğitim, işe alım, revir ve araç takip modülleri ile kapsamlı bir altyapı oluşturularak, İK süreçlerinin bütünleştirildiğini söylüyor ve zaman, enerji gibi başlıklarda elde edilen tasarruflara da dikkat çekiyor.
ETİKETLER : Sayı:979
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN