İnsan Kaynakları 07 TEMMUZ 2014 / 09:51

İK’dan başlayan yazılım etkisi

JTI, Türkiye’de 2 bin 400 kişilik personeline yönelik İK süreçlerinin otomasyonu için Türk yazılımı Poldy’yi kullanıyor. JTI Tütün Ürünleri İK ve İdari İşler Direktörü Ece Süeren Ok, “İK süreçlerimizin daha kontrol edilebilir ve üretken olması ile departmanımızın servis kalitesi daha da yukarıya taşındı” yorumunu yapıyor.
Bu yazılım; Ortadoğu, Yakındoğu, Afrika ve Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgesel faaliyetinin merkezi olan İzmir Torbalı’daki fabrikadan yönetilen ve Türkiye geneline yayılan personel kadrosunu kapsayan İK otomasyonu projesini içeriyor. İK süreçlerinin ortak bir veri tabanından takip edilmesi, veri güvenliği ve güvenilirliğinin sağlanması, farklı süreçlerin birbiriyle örtüşür kılınması, bilgilere daha kolay ulaşım için gerekli yapının sağlanmasını içeren sistemin geçmişi ise 1998 yılına dayanıyor.
Ece Süeren Ok, bordro, eğitim, işe alım, revir ve araç takip modülleri ile kapsamlı bir altyapı oluşturularak, İK süreçlerinin bütünleştirildiğini söylüyor ve zaman, enerji gibi başlıklarda elde edilen tasarruflara da dikkat çekiyor.
ETİKETLER : Sayı:979

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics