İnsan Kaynakları 27 KASIM 2016 / 14:42

İK’nızı yakından tanıyın ve kolayca takip edin

Günümüzde, İnsan Kaynakları Yönetimi Sistemi (İKYS), organizasyonların varlığını güçlendiren en önemli unsurlardan birisi olarak kabul ediliyor. Uyumsoft Kurumsal İş Sistemleri İnsan Kaynakları Proje Yöneticisi Harun Savsar da şu bilgileri verdi:
“Performans; personele verilen işlerin ne ölçüde yerine getirildiği şeklinde tanımlanırken, verimlilik gerçekleşen işten ne kadar çıktı elde edildiği. Şirket yapısına uygun belirlenecek performans değerlendirme sistemleri ile personelin söz konusu fonksiyonları değerlendirilerek, verimlilik ve yetenekleri doğrultusunda gelişimi sağlanır. Performans; hedef ve yetkinlik başlıkları altında değerlendirilirken, personele şirket politika ve stratejileri doğrultusunda verilen hedefler ve yetkinliklerinin değerlendirildiği sistemler ile gerçekleştirilir. İKYS’nin verimlilik ve performansa en önemli etkisi, bir veri tabanının oluşturulup, personelin değişik kriterlerle değerlendirilmesi, standartların oluşturulması ve hangi personelin hangi alanda etkin olduğunun ölçülmesi. Personelin gelişimini ve motivasyonunu artıracak yöntemlere, ancak İKYS ile daha hızlı ve daha etkin çözümler üretilebilir. Uyumsoft İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS) de insan kaynakları süreçlerini uçtan uca, tüm boyutları ile karşılayacak nitelikte kapsamlı ve modüler bir yapı ile hazırlandı. Web tabanlı uzaktan erişime imkân vererek, uygulamalarda oluşturulan onay süreçlerinin SMS veya e-posta yoluyla gerçekleştirilmesine imkan sağlamakta. Uyumsoft İKYS içerisindeki modüller, iş akışları ile uyumlu bir yapıda hazırlanmış olup, veri havuzuyla müşterilerine kullanım kolaylığı sunuyor. Ayrıca, farklı uygulamalar ile entegrasyon imkanı sunarak, PDKS veya ERP gibi sistemler ile bilgi alışverişi oluyor. Bulut seçeneği ile sunucu, veri tabanı, güvenlik ve raporlama gibi program maliyetlerini ortadan kaldırarak daha güvenli bir altyapı da söz konusu.”
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN