İnsan Kaynakları 18 TEMMUZ 2013 / 11:05

İK stratejisi ile büyüyebilirsiniz

Yeni insan kaynağı politikasıyla; uygulanan performans sistemine göre çalışanların büyük bir kısmı bireysel ya da bölüm başarılarına göre değerlendirilmeye tabi tutuluyor. Teknoser Finans ve İK Direktörü Murat Akdemir değişim ile ilgili “Yeni yapılanmamıza paralel olarak hedeflerimizi büyüttük. Geldiğimiz noktada, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe lider, uluslararası üretici ve çözüm sağlayıcı şirketler ile iş ortaklığı yapan, kurulum, bakım ve destek hizmeti veren, saha gücümüz ve sistem bütünleştirici kimliğimiz ile kurumsal şirketlerin tüm BT hizmetlerini sağlayabilecek bir operasyon haline geldik” dedi. Ayrıca Murat Akdemir, hedeflerinin 2014 sonuna kadar tüm şirket çalışanlarının bireysel olarak hedef belirleyebildiği, ölçülebilir performans sistem yapısına geçmek olduğunu belirtti.


Önce içeriden insan kaynağı

Teknoser Finans ve İK DirektörüMurat Akdemir; yapılanma kapsamında çalışanlarla yakın ve açık iletişimin önemli olduğunu vurguluyor. 850 kişinin görev aldığı bir organizasyonda ihtiyaçlar oluştuğunda öncelikle şirket içindeki çalışan kaynağından bu ihtiyacın karşılanmasına özen gösterildiğini belirten Akdemir, şirket içi terfilerin yapıya daha çabuk uyum sağlayacağını belirtiyor. Ayrıca Akdemir, tüm Türkiye genelinde hizmet veren ve bünyesinde farklı dinamikleri barındıran bir şirket olarak kurum, kültür ve hedeflerin tüm çalışanlara aktarılması için çalıştıklarını, bu çalışmaların sektör için bir örnek olacağının altını çiziyor.

Teknoser’de etkin çözüm grupları

Servis odaklı şirket kültüründen satış, çözüm ve müşteri odaklı kültüre geçerken  teknik yetkinlikleri, eğitim düzeyleri, kurum aidiyeti yüksek personeli bünyesine dahil eden Teknoser, sunduğu hizmette çözüm önceliğine önem veriyor. Yeni yapılanma kapsamında sistem entegrasyonu ile ağ ve güvenlik çözümleri genelinde özel çözüm gruplarının oluşturulduğunu belirtenMurat Akdemir, ağırlıklı olarak bu grubun mühendislerden oluştuğunu dile getirdi.
ETİKETLER : Teknoser

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics