İnsan Kaynakları 14 ŞUBAT 2013 / 17:21

İK Zirvesi 2013 gerçekleştirildi

Vodafone Türkiye stratejik iş ortaklığında, Management Centre Türkiye tarafından hayata geçirilen “İnsan Kaynakları Zirvesi 2013”, “Enerjiyi Yaratanlar: Hareket, Dönüşüm, Güç” temasıyla İnsan Kaynakları profesyonellerini bir araya getirdi.

Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay’ın da içinde bulunduğu Vodafone yöneticileri, ENERGY adlı paralel zirvede katılımcılarla stratejik deneyimlerini paylaştılar.

Vodafone Türkiye’nin stratejik iş ortaklığını üstlendiği, Management Centre Türkiye tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi 2013, bu yıl 13 – 14 Şubat 2013 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’den ve Avrupa ülkelerinden çok sayıda sektör profesyonelinin izlediği Zirvede; insan enerjisi ve bu enerjinin hiçbir zaman durmayan bir güçle hareket etme arayışında olan kurumlar ve liderleri için harekete ve güce dönüşme formülleri konuşuldu. “Enerjiyi Yaratanlar: Hareket, Dönüşüm, Güç” temasıyla gerçekleşen Zirvedeki 50’den fazla oturumda 80 konuşmacı yer aldı.

“Hız, sadelik ve güven mottosuyla çalışıyoruz”

Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, “Enerjimizin kaynağı Vodafone Way: Hız, Sadelik ve Güven” başlıklı konuşmasında, şunları söyledi: “Dünyanın 1 numaralı iletişim devi Vodafone’un belirlediği değerler, süslü kelimelerin çok ötesinde tamamen iş yapış şeklimize ve kültürümüze ışık tutuyor. Bu kapsamda doğru değerler ve ilişki yönetimini başarılı bir şekilde yaşatıyoruz. Vodafone way, proaktif yaklaşım için ‘hız’, karmaşık süreçleri ortadan kaldırmak için ‘sadelik’, tüm paydaşlarımızla aynı ilkede buluşarak ‘güven’ oluşturmak demektir.”

Kızıldağ, güçlü liderliğin, U Dönüşü stratejisine katkısını anlattı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Sinan Kızıldağ, “Neden liderlik kültürü şirketler için önemlidir?” konulu sunumunda, “Liderlik kültürü şirketlerde nasıl yaratılır, çalışma grubundan yüksek performanslı ekiplere dönüşümde liderin rolü nedir?” sorularına Türkiye’nin ve dünyanın gelecek gündemlerinden yaklaşımlar çerçevesinde yanıtlar verdi. Kızıldağ, Vodafone Türkiye’nin “U Dönüşü” başarı öyküsünde organizasyonun geçirdiği liderlik evrelerini ve gerçekleştirdiği iş sonuçlarıyla Türkiye’nin en etkin satış organizasyonu ve uçtan uca müşteri memnuniyeti hedefine ulaşmak için neler yapıldığını anlattı.

Vodafone, kurumsal çeşitlilikte rol model şirket

Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram ile Pazarlama İletişimi ve Kurumsal Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci, “Etkili ve verimli organizasyonların şifresi: Çeşitlilik” konulu ortak bir sunum yaptı. Bayram, konuşmasında, Vodafone’un globalden aldığı güçle, ayakizini farklı beklentilere, yaşam biçimlerine ve dillere sahip çok çeşitli müşteri kitlesine taşıdığını, bunu yaparken farklılıklara sahip çalışanlarının yarattığı zenginlikten destek aldıklarını söyledi. Keçeci ise, “Kurumsal çeşitlilik ve dahiliyet vizyonumuzdan hareketle, bu alandaki kurumsal farkındalığımızı artırarak bir yaşam tarzı haline getirmeyi hedefliyoruz. Hayata geçirdiğimiz uygulamalarla bu alanda rol model bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Red Academy ile bilgi, enerji ve deneyim pompalıyoruz”

“Red Academi ile öğrenme çevikliğine ve enerjisine sahip kültür oluşturmak” konulu bir konuşma yapan Red Akademy Kıdemli Müdürü Gezin Cankat Acarbay ile Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetleri ve Online Servisler Direktörü Hakan Çelik, şunları söyledi: “Öyle bir Akademimiz var ki, size sürekli bilgi, enerji ve deneyim pompalıyor. Red Academy, ‘hız, güven, sadelik, koşulsuz şartsız müşteri memnuniyeti’ diyor, isminden aldigi enerjiyle öğrenme çevikliğine sahip bir kültür yaratıyor.”

Lütfullah Kitapçı: “Türk çalışanlarımız birçok ülkede başarı hikayeleri yaratıyor”

“Global ve yerel kariyer imkanlarımız ve çalışanlarımızın başarı hikayeleri” konulu bir konuşma yapan Vodafone Türkiye Bireysel Genel Müşteri Segmenti Direktörü Lütfullah Kitapçı, şöyle konuştu: “Yetenek Yönetimi stratejisi kapsamında kariyer yollarını çalışanlara sunabilmek ve gelecek 3-5 yıllık dönemleri planlamak üst yönetim toplantılarının da birincil gündemleri arasında yer alıyor. Genç nesillerin (Y kuşağının) iş dünyasındaki alanı gün geçtikçe artarken, davranışlar ve algılar da çeşitlilik gösteriyor. Bu dönüşümle beraber fiziksel sınır ve mesafelerin azaldığı günümüzde, artık farklı kültürden insanlarla iletişimde olup süreçleri yürütmek temel iş becerileri arasında sayılıyor. Vodafone Türkiye olarak yerel ve global kariyer imkanlarımızı çalışanlarımıza sunarken, özellikle iç işe alım kapsamında farklı kariyer haritaları ile gelişimlerini izliyoruz. Dikey, yatay ve fonksiyonlar arası geçişlerin yanı sıra ülkeler arası transferlerle beraber bugün birçok ülkede çalışanlarımız başarı hikayeleri yaratıyor.”

“Müşterilerimize yansıyan güleryüzümüz: Kırmızı Dünya”

“Yeteneğimiz güçlü ekosistemimiz: Kırmızı Dünya” başlığıyla Vodafone Türkiye Satış Kanalları Eğitim ve İnsan Kaynakları Müdürü Aydoğan Kaleli ile Bireysel İş Birimi Satış Direktörü Hüseyin Çağlar, “1.500'ü aşkın mağazada, 7.500 kişilik dev bir ordu; Vodafone Türkiye'nin müşterisine (gerçek patrona) yansıyan güleryüzümüzü temsil ediyor. Bu ekip, ‘Patronu’ etkilemeyi kendine öncelik edinmiş, özel yetişmiş çalışanlarımızdan oluşuyor. Perakende mağazaları olan firmaların öncelik planlarında pek yer almayan ve yine sektörün en büyük sorunlarından biri olan ‘Bayi İnsan Kaynağı’ yönetimi konusunda; eğitimler, oryantasyon programları, işe alım süreçleri ve en önemlisi bayi kariyer planı gibi başarılı projelere imza atıyoruz.”

 

 
YORUMLAR
c dayan 17 ŞUBAT 2013 / 13:58 0 0
vodafone tahhütlerini yerine getirmiyor. elimde vodafone ile yaptığım iki sözleşme mevcut. bir tanesi hat taşıma, diğeri ( acaip akıllı telefon) telefon kampanyası. hattımı taşıdım ancak sözleşmede imei numarası yazılı ve bana vermeyi taahüt ettikleri telefonu (yada muadilini) vermediler. müşteri temsilcileri once beş gün içinde, sonra onbeş gün içinde döneriz dediler ve tabi ki dönmediler. birde kullanamadığım hattıma fatura göndereceklermiş.