İnsan Kaynakları 07 EYLÜL 2015 / 01:58

İki şehir arasında yaratıcılık köprüsü

ODTÜ TEKNOKENT ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından girişimcileri desteklemek ve teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen işbirliği ilk olarak, ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından organize edilen, Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması olan, bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek Yeni Fikirler Yeni İşler’e (YFYİ) katılan girişimcileri kapsayacak. YFYİ kapsamında seçilecek teknoloji tabanlı girişimciler Koç Üniversitesi Kuluçka Programı dahilinde yürütülen hızlandırma programına başvurabilecek.

ODTÜ TEKNOKENT ve Koç Üniversitesi işbirliği ile yarışma dışında ODTÜ TEKNOKENT ve Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi tarafından belirlenecek girişimciler karşılıklı olarak kuluçka merkezlerinden faydalanma ve ofis hizmeti gibi destekler alabilecek. Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi de YFYİ Yarışması kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek İstanbul eğitim programına ev sahipliği yapacak. İşbirliği kapsamında, iki taraftan da belirlenecek girişimciler, dünyanın en büyük ve etkili hızlandırma programı Y Combinator için düzenlenecek hackathon’a katılma imkanı bulacak. ODTÜ Rektör Yardımcısı ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Volkan Atalay, çalışma ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Girişimcilere verdiğimiz destekleri genişletmek amacıyla Koç Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Kuluçka Merkezi ile yaptığımız bu işbirliğini gelecek açısından çok önemli görüyorum. Teknoloji tabanlı girişimciliğin yakın gelecekte Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu nedenle bu tür işbirliklerinin yaygınlaşması ülkemiz açısından da çok önemli.”

Koç Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İrşadi Aksun de işbirliğine yönelik, “ODTÜ ile imzaladığımız bu sözleşme, Ankara-İstanbul arasında teknoloji ve girişimcilik köprüsü oluşturacak önemli bir adım. Bu tür işbirliklerinin çoğalmasının ülkemizin gelişimine doğrudan katkı sağlayacağına inanıyorum”  yorumunu yaptı.

 
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics