İnsan Kaynakları 05 MART 2017 / 09:22

İlk mezunlar verildi

Netaş’ın Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) işbirliğiyle 2014 yılında başlattığı “Netaş-BAU Techno Academy Bilgisayar Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programı” ilk mezunlarını verdi. BAU akademisyenleri ve Netaş mühendisleri tarafından hazırlanan programdan multimedya teknolojileri ve güvenlik alanlarında çalışmayı hedefleyen Netaş Ar-Ge mühendisleri yararlanıyor. Programa 39’u yüksek lisans, 7’si doktora için olmak üzere toplam 46 Netaş çalışanı kayıt yaptırdı.
Bu eğitimde derslerin içeriğinden tezlerin konusuna kadar her aşaması üniversite ve sanayinin birlikte şekillendirdiği bir yüksek lisans ve doktora programı uygulaması yürütülüyor. Bu uygulama ile eğitim araştırmacının ofisine getiriliyor, araştırmacı personelin eğitim düzeyi artırılıyor ve araştırmacının eğitimine maddi destek sağlanıyor. Programla, üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması ve ortak projeler yapılması, bir model oluşturularak diğer Ar-Ge merkezlerine de örnek olunması hedefleniyor. Ayrıca, Netaş’ın hem yüksek lisans ve doktoralı öğrenci ve mezun çalışan sayısı, hem de yeni teknolojilerde tüm dünyaya satılabilir teknolojik katma değerli ürün çıkarma yeteneği artırılıyor. Uygulamayla, Türkiye’nin kalifiye insan kaynağının yükseltilmesine de katkı sağlanıyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN