İnsan Kaynakları 29 TEMMUZ 2012 / 15:27

Index’in yeni projesiyle genç yüzler aydınlanıyor

Index, Anadolu’daki üniversite öğrencilerine eğitim gördükleri alanda staj olanağı sağlayarak hem mesleki gelişimlerine hem de kariyer yolculuklarına katkı sağlamayı sürdürüyor. Temmuz ayı boyunca, bilişim sektörünün öncü şirketlerinde staj programlarını tamamlayan öğrenciler, bunun yanı sıra İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşama deneyimi de edindiler.
Index Grup, “Anadolu’nun Genç Yüzü Bilişimle Aydınlanıyor” adını verdiği yeni projesini Temmuz ayı içinde gerçekleştiriyor. Proje Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Siirt Üniversitesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Elazığ Fırat Üniversitesi’nin bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar programcılığı bölümleri tarafından desteklendi. Index Grup’un bu ufuk açıcı projesine destek veren şirketler ise şunlardı: IBM, Microsoft, Asus, Toshiba, Panasonic, Canon, Bimsa, Bilgi Birikim, İstanbul Pazarlama, Compro, Sürat Yazılım, Sentim ve Index Grup şirketleri.
Öğrenciler staj süresince İstanbul’da İTÜ yurtlarında konakladılar ve İstanbul’un kültürel değerlerini, düzenlenen kültür turlarıyla yakından tanıma fırsatı buldular. Ayrıca eğitim programlarıyla desteklenen süreçte, öğrencilerin kişisel gelişim, kariyer yolculuğu ve gelişen teknoloji gibi konularda, alanında uzman kişilerden bilgi edinmeleri sağlandı.
Index Grup Pazarlama ve İletişim Müdürü Özen Bozçağa Bezirci, bu sene ilkini gerçekleştirdikleri proje ile ilgili olarak, “Türkiye’de üniversite öğrencilerinin yaşadığı en önemli problemlerden birinin, teorinin pratiğe aktarılmasında karşılaşılan yetersizlik olduğunu biliyoruz. Özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki gençlerin iş imkânı bakımından çok kısıtlı seçeneklere sahip olduklarını gördüğümüz için, bilişim konusunda eğitim almış gençlere İstanbul’daki öncü bilişim şirketlerinde staj olanağı sunarak, onların kariyer gelişimlerine katkı sağlayabilmek istedik. Hem üniversite yöneticileri, hem iş ortaklarımız, hem de projede yer alan öğrencilerden çok güzel geri dönüşler aldık. Projemize katılan 15 öğrencinin kişisel ve kariyer gelişimlerinde yepyeni bir sayfa açtığımıza inanıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu projenin katılımcılarının artmasını sağlayarak, daha çok öğrencinin vizyonlarının gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:882

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics