İnsan Kaynakları 08 NİSAN 2014 / 14:03

İngiltere'ye yönetici ihracı

Vodafone Türkiye, dünyaya yönetici ihraç etmeye devam ediyor. 2009 yılından bu yana Vodafone Türkiye’de görev yapan Cem Öztoprak, Vodafone Grubu’nun temellerinin atıldığı ülke olan İngiltere’ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı.

Vodafone Türkiye’nin uluslararası arenada “Türk reçetesi” olarak anılan stratejik dönüşüm programının başarısı, yurtdışına üst düzey yönetici transferleriyle sonuçlanmaya devam ediyor. 2009 yılında Vodafone Türkiye bünyesine katılan ve 2012’den bu yana Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevini sürdürmekte olan Cem Öztoprak, Vodafone İngiltere’ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Öztoprak, master eğitimini ABD’de Clark University’de tamamladı. Profesyonel kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen’de denetçi olarak adım atan Öztoprak, sonrasında HSBC’de Hazine Kontrolörü, Körfezbank’ta Hazine Müdürü Yardımcısı, Nortel Netaş’ta Finans Müdürü olarak çalıştı. 2003 yılı itibarıyla kariyerine İngiltere’de devam eden Öztoprak, Nortel’de EMEA Bölgesi Kablolu Sistemlerin Tekliflendirilmesinden Sorumlu Finans Müdürü, Rusya ve BDT Bölgesinden Sorumlu Finans Müdürü, Ortadoğu Bölgesi Finans Yöneticisi görevlerinde bulunduktan sonra Cisco’da Gelişmekte Olan Pazarlar için Hizmet Satışları Kontrolörlüğü görevlerini yaptı. 2009’da Vodafone Türkiye bünyesine katılan Öztoprak, Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevine paralel olarak, Ağustos 2013’ten bu yana Vodafone KKTC Telsim Finans Direktörlüğü görevini de yürütüyordu.
Cem Öztoprak’ın atanması, yetenek yönetimi stratejisi doğrultusunda çalışanlarına Vodafone Grubu bünyesinde ve diğer operatör şirketlerde uluslararası kariyer yapma olanağı sunan Vodafone Türkiye’nin yetenekli insan kaynağının global olarak değerlendirildiğini bir kez daha gösteriyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics