İnsan Kaynakları 11 AĞUSTOS 2014 / 09:38

İnsan Kaynakları Yönetimi

Videa Yazılım Kurucu Ortağı Gökay Kaya, kamu ve özel sektörün insan kaynakları yönetiminde çözüm ortağı yaklaşımını benimsediklerini vurguladı.


2011 yılında kurulan, genç bir yazılım firması olan Videa, Bilkent Cyberpark'ta yer alıyor. Yazılım alanında pek çok farklı ürün geliştirdikten sonra odak noktalarını insan kaynakları yönetimine çevirdiklerini belirten Gökay Kaya, ‘İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi - İKYS’yi geliştirdiklerinin altını çizdi. Kaya, “Kamu kuruluşlarında yer alan daire başkanlıkları ve özel sektör bünyesindeki insan kaynakları bölümlerinde personel takibi konusunda çözüm ortağı oluyoruz. İKYS; kadro, terfi, raporlama, yetkilendirme gibi temel faaliyetler için personel takibinin kritik olduğu bu alanda kullanılan bütün verileri elektronik sisteme geçirip istenilen tüm istatistiki bilgi ve raporlamayı anında sağlıyor” dedi.

İKYS 3 yıl süren yoğun Ar-Ge ile oluşturuldu
 Sistemin web tabanlı olduğunu belirten Kaya, belge toparlama sürecinde kaybolan zamanı da ciddi derecede azaltıp takip sürecini belirgin şekilde kolaylaştırdığını ekledi. Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “İKYS; MERNİS, SGK Hizmet Takip Programı başta olmak üzere pek çok servisle de bütünleşik olarak çalışıyor. Yurt dışı da dâhil olmak üzere diğer rakiplerinden en önemli farkı ise memur, işçi gibi ayrımda bulunmadan tüm personel verilerini bünyesinde toplayabilecek donanıma sahip olması. Videa yazılım ekibinin 3 yıl süren yoğun Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi, şimdiden Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından kullanılıyor.”

Hedef tek pakette İKYS ve EBYS
 Gökay Kaya, İKYS’nin 115 işlem sayfası ve 100’ün üzerinde raporlama seçeneğiyle kamu kurumlarının personel istihdamıyla ilgili ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi ve şu değerlendirmeyi yaptı: “Videa aynı zamanda kamu kuruluşlarına Android ve iOS tabanlı mobil uygulamalar da geliştiriyor. Son olarak Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü için İKYS projesine bütünleşik dinamik raporlamalar sunan bir mobil uygulama geliştirildi. Videa Yazılım, yoğun çalışmalarının ürünü olan Videa-İKYS ile kamu kurum ve kuruluşlarının insan kaynağını yönetmede en büyük yardımcısı olmayı hedefliyor. Mobil tarafını güçlendirerek kurum yöneticilerinin her an kurum personeline ulaşabilmesini ve hatta mobil uygulama üzerinden işlem yapabilmesi için çalışmalarımızı sürüyoruz. Videa’nın amacı, önümüzdeki süreçte Videa-EBYS uygulamasını da tamamlayıp kurumların tek pakette hem İKYS hem de EBYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi) ihtiyaçlarını karşılayarak Videa etiketli ürünlerle müşterileri buluşturmak.”

 

 

 
ETİKETLER : ikys

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN