İnsan Kaynakları 21 KASIM 2010 / 18:00

İnsan sermayesi çözümleri şirketi faaliyetine başladı

Sigorta devlerinden Aon Corporation, dünya çapında insan kaynakları alanında servis sağlayan Hewitt Associates ile birleşme sürecini tamamladığını duyurdu. Bu birleşmeyle insan sermayesi çözümleri şirketi AON Hewitt faaliyetine başladı.
İnsan sermayesi alanında danışmanlık ve dışkaynak hizmeti veren AON Hewitt 29 bin çalışan ile 90’ı aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. 4,3 milyar dolarlık bileşik kazanç elde eden AON Hewitt, sahip olduğu deneyimli kadro ve sunacağı hizmetlerle kurumların insan kaynakları yönetimi süreçlerine farklılaştırmayı hedefliyor.
Birleşme sürecinin tamamlanmasıyla AON’un tarihinde önemli bir kilometre taşına daha imza attığını belirten AON Başkanı ve CEO’su Greg Case, bu birleşmenin insan sermayesi alanında yeni standartlar oluşturabileceğini ve sektörde yeni bir çağ açabileceğini vurguladı. Case yaptığı yazılı açıklamada; “Aon Hewitt ile ürün ve hizmet olgusunun, günümüzün küresel iktisadi riski ile insanların karşı karşıya kaldıkları en önemli iki konu olduğunun bilincinde olarak, müşterilerimize yenilikçi ürün ve hizmetlerden oluşan çok daha geniş kapsamlı portföyümüzü sunacağız” dedi.
AON-Hewitt birleşmesinin Türkiye’ye İK alanında da bir dinamizm getireceğini belirten AON Benfield CEO’su Servet Gürkan ise “Faaliyet gösterdiğimiz her alanda kuruluşlara yenilikçi çözüm ve anlayışlar sunarak küresel sektörde öncü konumumuzu daha da güçlendiriyoruz. Her geçen gün müşterilerimize iyi hizmet sunma amacımızı aynı şekilde koruyoruz. Müşterilerimiz, AON ‘un gerçek bir iş ortağı olarak, müşterilere en zorlu sorunlarında yardımcı olarak hizmet verme konusunda yeterli deneyim ve birikime sahip olduğuna güvenebilirler” şeklinde açıklama yaptı.
ETİKETLER : Sayı:796

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics