İnsan Kaynakları 19 KASIM 2012 / 15:20

İnternet reklamcılığına yeni boyut eğitimlerle getirilecek

Usta Yazılım; Ankara Kalkınma Ajansı desteği ile hayata geçirdiği “Internet Ticaretinde Aracılı Pazarlama Projesi (İTAP)” kapsamında Satış Ortaklığı Modeline (Affiliate Marketing) uygun yeni internet girişimcileri yetiştirecek. Usta Yazılım tarafından verilecek eğitimlerle potansiyel internet yayıncılarına mikro sermaye ile kazanç olanağı sunuluyor.
Nasıl yayıncı olunacağına dair detayların verileceği eğitimlerde ayrıca web sayfası oluşturma, özgün içerik ve marka yaratma, SEO, web sayfalarında görsel kullanımı gibi başlıklar da işlenecek. Türkiye’nin en önemli satış ortaklığı ağları olan Zanox, Adtriplex,  Maxgelir ve Clickmerkez’in de çeşitli sunumlarla destekleyeceği eğitimler sonucunda katılımcılara sertifika verilecek.
Proje Lideri Serhan Poçan İTAP Projesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İTAP; ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan internet reklamcılığı yöntemlerinden Satış Ortaklığı Modeli’ni yaygınlaştırmak ve yeni yayıncılar yetiştirmek üzere hayata geçirilen bir proje. Projenin amacı Satış Ortaklığı Modeli’nin yaygınlaştırarak elektronik ticaretteki tüm aktörlerin gelirlerini artırmaktır. Satış Ortaklığı Modeli gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntem. Geçen yıl ABD’de reklamverenlerin yaptığı satış ortaklığı harcamaları 2,08 milyar dolar. Türkiye’de rakamlar, henüz yurtdışındakilerle boy ölçüşebilecek seviyede olmasa da, e-ticaretin yaygınlaşmasına paralel olarak artan bir ivme ile yükseliyor. Projede önemli bir basamak yayıncıların eğitimidir. Sistemin yayıncılar için mikro düzeyde sermaye gerektirmesi nedeniyle önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Satış Ortaklığı Modeli yayıncıların orta ve uzun vadede ciddi kazançlar elde edebilecekleri bir yöntem. Amacımız özgün içerik geliştirebilecek yayıncılar yetiştirerek sisteme dahil etmek.”
Blog, forum, web sitesi sahipleri vb. internet üzerinde kendine has içerik yaratarak yayın yapan herkes “Internet Yayıncısı” olabiliyor. Program hakkında daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için www.yayinciakademisi.com.tr adresi ziyaret edilebilir.
ETİKETLER : Sayı:896

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics