İnsan Kaynakları 15 HAZİRAN 2015 / 11:06

İş aramada hedefe uygun anasayfa

Kariyer.net, anasayfasını iş arayan kullanıcılarının kendilerini en iyi yansıtan karakterlerle çok daha kişiselleştirilmiş bir yapıya dönüştürdü. Kişiselleştirilmiş yeni yüzüyle sadelik ve kolaylık temaları etrafında toplanan sitenin tasarımı hakkında bilgi veren Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, “Birçok web sitesi arama motoru mantığıyla çalışıyor. Ama bugüne kadar hiçbir web sitesi adaya en doğru işi göstermiyordu. Adaylar aradığı işin uygunluğunu, birkaç adım ile kendisi belirliyordu. Kullanıcılara sunulan bu kolaylık ile iş arayanların iş arama süreçlerini kısaltıyor; ilgili ilana direkt ulaşmalarını sağlıyoruz” dedi.

Kullanıcılar, Kariyer.net’in yenilenen anasayfasına giriş yaptıklarında karşılarına ilk çıkan ekranda karşılaştıkları 6 farklı karakter içinde kendilerine uygun karakteri seçerek ilanları inceleyebiliyor, başvuru yapabiliyor. Yeni tasarımda “İş Ara” bölümü ön plana çıkartıldı ve Kariyer.net’teki tüm iş alanlarını tanımlayan bir karakter ekranı konuldu. Anasayfada yer alan uzman, yönetici, yeni mezun, stajyer, hizmet personeli çalışanları ve işçi karakterleri altında gruplardan kendilerine uygun alanı tıklayan adaylar, hedeflerindeki ilanlara daha kolay ulaşabilecek. Kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yaptıktan sonra ise o iş alanının kartı artık kendine ait bir profil ekranı olarak yer alacak.

 
ETİKETLER : 1026
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN