İnsan Kaynakları 28 HAZİRAN 2010 / 09:22

İş arkadaşlarınızla dışarıda görüşür müsünüz?

Secretcv.com, 1 Nisan - 1 Haziran tarihleri arasında, web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği “İş arkadaşlığını dışarıda da sürdürür müsünüz?” sorulu anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı. 17 bin 55 kişinin katılımıyla gerçekleşen anketin sonucuna göre katılımcıların yüzde 57’si ‘İşyerimde çok yakın olduğum ve dışarıda da görüştüğüm arkadaşlarım var’ derken, yüzde 24’ü nadiren iş dışında bazılarıyla görüştüğünü belirtmiş durumda. Adayların yüzde 12’si “Yoktur, işyerimde insanlarla çok yakınım ama dışarıda görüşmem” derken yüzde 7’si ise işyerinde de kimseyle yakın olmadığı yönünde yanıt verdi.
Secretcv.com tarafından yapılan açıklamaya göre iş arkadaşlığının dışarıda da devam etmesi konusu
uzun yıllardır uzmanlar tarafından tartışılıyor. Bu arkadaşlıkların işe uyumu zorlayacağını, iş dışındaki konulara odaklanılmasına neden olacağı ve performansı olumsuz etkileyeceği görüşlerinin yanı sıra iş hayatına ve performansa olumlu katkılar sağlayacağı görüşleri de söz konusu.
ETİKETLER : sayı:777

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN