İnsan Kaynakları 14 MAYIS 2016 / 10:00

İş fırsatları bir Tweet mesafede

Twitter, Türkiye'deki kullanıcıların da katılabileceği Avrupa çapında #İşBulmaFuarı başlattı. 19 Mayıs’ta düzenlenecek online fuar #İşBulmaFuarı platformu ile farklı sektörler ve ülkelerden şirketler, Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulmaya çalışacak. Bu sosyal kampanya için hashtag #İşBulmaFuarı olarak belirlenirken, uluslararası alanda da #JobFair hashtag'inden fuarı takip etmek mümkün.
Online fuar, Türkiye dahil işverenleri ve iş arayanları Avrupa çapında bir araya getirirken, tüm gün boyunca farklı sektörlerden ve ülkelerden şirketler, Tweet atarak bünyelerindeki açık pozisyonlara en uygun adayları bulmaya çalışacak. Şirketlerin ayrıca #Pazarlama, #Üretim, #Finans gibi sektörler özelinde veya #İstanbul, #Ankara, #Bursa gibi il bazında hashtag’ler koymaları da mümkün. Daha fazla bilgi içinse şirketlerin kaydolması gerek. Bunun ardından, kuruma özel bir bilgilendirme paketi ile Twitter’ı iş bulma alanı olarak kullanmanın temellerini öğrenmek için eğitim seansına katılmak mümkün.  İş arayanlar ve sektörlerin uzmanları, attıkları Tweet’lere hashtag’leri ekleyerek #İşBulmaFuarı içindeki tüm sohbetlere katılabilecekler. Twitter Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Avrupa Pazarlama Direktörü Brian Lavery, çalışma ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“İşverenseniz Twitter; şirketinizi online platformlarda hareketlendirmek ve iş fırsatlarınıza uygun adayları bulabilmek için önemli bir platform. İşverenleri, iş arayanları ve sektörün uzmanlarını Twitter’da #İşBulmaFuarı çatısı altında buluşturacağımız için heyecanlıyız.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN