İnsan Kaynakları 31 OCAK 2016 / 09:33

İş hayatına, okulda hazırlayan platform

Otomasyon eğitiminde uygulamalı deneyime katkı sağlayacak HVAC teknoloji platformu Honeywell ve ODTÜ işbirliğiyle kuruldu. Platform öğrencilere birebir modelleme imkanı sunuyor. Daha önce ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü işbirliği ile hayata geçirdikleri projeyi, Makine Mühendisliği Bölümü ile bir adım ileriye taşıdıklarını belirten Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş, amaçlarını ‘öğrencilerin profesyonel iş hayatındaki süreçlere daha kolay uyum sağlamalarına destek olmak ve kalifiye iş gücüne katkı’ olarak gösterdi.

Honeywell’in sosyal sorumluluk programı Honeywell Hometown Solutions’ın kurumsal vatandaşlık yaklaşımıyla ücretsiz olarak sunduğu ekipmanlar ile oluşturulan platform, Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerine, bina otomasyonu ve iklimlendirme kontrolü alanında ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerindeki saha süreçlerini birebir modelleme imkanı sunuyor. Honeywell ve ODTÜ işbirliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Süreç Denetim Laboratuvarı’nda kurulan platform ile ilk kez 2014 yılında başlamıştı. Süreç otomasyon ve kontrol teknolojileri konusundaki eğitimlerde kullanılan ilk platformun ardından bu yeni platform ile öğrenciler, bina otomasyonu ve iklimlendirme sistemlerinde farklı otomasyon senaryolarını modelleyerek gerçek zamanlı deneyler yapma imkanına sahip oldu.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN