İnsan Kaynakları 21 KASIM 2016 / 09:00

İş süreçlerinin vazgeçilmezi inovasyon

Türkiye’nin dijital bankası olma hedefiyle yatırımlarını teknolojik altyapıya ve şube dışı kanallara yönlendiren ING Bank, bu yolda “görünmez bankacılık” için modeller geliştiriyor ve diğer ING ülkelerine de hizmet ihraç ediyor. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda ING Bank Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu, şu bilgileri paylaştı:
“ING Grubu, 5 yılda teknolojiye 800 milyon avro yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Artık insanlar bankalar yerine bankacılık hizmetleri istiyorlar. Biz bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olma vizyonumuzla bu talebi karşılayacak ürün ve hizmetlere odaklanıyoruz. Türkiye’de teknoloji pazarının büyüklüğü 80-85 milyar dolar ve bunun 10 milyar doları bankacılık sektörüyle bağlantılı. Özellikle son 4 yıldır teknoloji ve şube dışı kanallara yatırımlarımızı artırdık. Bu süre zarfında toplam 400 milyon dolar teknoloji yatırımı gerçekleştirdik” dedi.
ING Bank’ın inovasyonu iç süreçlerinin önemli bir parçası haline getirdiğini, hem çalışan mutluluğunun hem verimlilik ve müşteri memnuniyetinin artırıldığını söyleyen Köseoğlu, “Eğitim platformumuz ING Akademi’yi mobile taşıyarak çalışanların e-eğitimlerini akıllı telefonları ve tabletleri üzerinden her yerden yapabilmelerini sağladık. Bu sayede flexing isimli esnek çalışma modelimizi uygulayabiliyoruz” dedi.
Gerek kurum içinde İnovasyon Kampı ile gerekse kurum dışında ING Hackathon ile inovasyon ekosistemi için çalıştıklarına değinen Köseoğlu, “Hackathon 3 yılda 450 proje sahibine 117 projeye ev sahipliği yaptı. Bu yıl Hackathon’da kolay bankacılığın yanı sıra engelsiz bankacılık teması altında projeler üretildi” bilgisini verdi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics