İnsan Kaynakları 08 EKİM 2013 / 13:26

İşi cepten arama devri

Kariyer.net’in akıllı telefonlara yönelik İşAra uygulamaları 900 bin indirilme rakamına ulaştı. Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, artık başvuruların yüzde 10’unun mobil cihazlardan geldiğini belirtiyor. Mobil site m.kariyer.net de ilgi görürken, iPhone ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen İşAra uygulaması, 900 bini aşan indirme rakamına ulaştı. Ücretsiz İşAra uygulamasını cep telefonlarına indiren kullanıcılar, Kariyer.net’te özgeçmiş oluşturup güncelleyebiliyor, ilanlar için takip listeleri oluşturabiliyor veya anahtar kelimeyle ilanları tarayabiliyor. Kullanıcılar, başvuru yaptıktan sonra yanıtları da yine İşAra uygulamasından takip edebiliyor. İş ararken cep telefonunu kullanmayı tercih edenler içinde, her meslek grubundan adaylar var.

Yusuf Azoz, Mobil mecranın iş arayanlar için önemli olduğunu, iş arama süreçlerinde mobil cihazların kullanımının çok kısa sürede benimsendiğini, kullanıcıların büyük bir hızla arttığını belirtirken, şu detayları paylaşıyor:

“İlk mobil uygulamamızı Kasım 2012’de kullanıma sunduk. İlk altı ayda, Kariyer.net’in ziyaretçi trafiği içinde akıllı telefonlardan gelen başvuruların oranı yüzde 6’ya ulaştı. Ağustos itibariyle ise bu rakam yüzde 10 düzeyinde. Bu da, her ay gerçekleşen ortalama 4 milyon 500 bin başvuru içinde 450 bin adetin cep telefonlarından geliyor olması demek. Adaylarımız ilanları cepten takip edebiliyor, mobil uygulamalarımızla iş başvurularını daha kolay ve hızlı bir şekilde yaparak iş fırsatlarını değerlendirebiliyor.”

 

 
ETİKETLER : Kariyer.net

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics