İnsan Kaynakları 07 MART 2010 / 18:00

İşin uzmanından Agile eğitimi

ACM Yazılım, ScrumAlliance işbirliğiyle 25-27 Mart tarihlerinde “Uluslararası Sertifikalı Agile (Scrum)” eğitimi düzenleyecek. İstanbul Point Otel Barbaros’ta, Agile (çevik) yazılım metodolojilerin yaratıcılarından Jim Coplien tarafından verilecek eğitimde katılım ise 35 kişiyle sınırlı olacak. Eğitim sonunda katılımcılara, tüm dünyada kabul edilen Scrum Master sertifikası verilecek.
ScrumAlliance tarafından normal süresi iki gün olarak belirlenen bu eğitim, Jim Coplien tarafından özel olarak genişletilmiş şekliyle üç gün boyunca sürecek. Eğitim süresince sunumlar, grup tartışmaları ve uygulamalı çalışmalar aracılığıyla popüler bir Agile metodolojisi olan Scrum hakkında bilgi verilecek. Eğitim kapsamında; Scrum’a tarihsel bakış, planlama pokeri, Scrum yaklaşımı, yayım planlaması, Velocity oyunu, üretim ve koşullar, gelecek engeller, yönetim ve ölçeklendirme konuları ele alınacak. Üçüncü gün ise organizasyonel örüntüler, organizasyonel çalışma, organizasyonu Agile’a hazırlamak gibi konular işlenecek.
Eğitim, yazılım süreçlerinin verimliliklerinin artırılması amacıyla bilgi teknolojileri projelerinde yer alan tüm çalışanlara, iş analistlerine, yazılımcılara, yazılım mimarlarına, test uzmanlarına, proje yöneticilerine, bilgiişlem yöneticilerine ve akademisyenlere hitap ediyor. Eğitime katılmak için herhangi bir önkoşul aranmıyor.
Scrum, yazılım projelerinde, karmaşıklığın azaltılmasına, müşteri memnuniyetinin artırılmasına, rekabet avantajının sağlanmasına, maliyet oluşturan risk faktörlerinin erken fark edilmesine ve azaltılmasına olanak sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics