İnsan Kaynakları 10 OCAK 2010 / 23:00

İşiniz bilişim olsun

AcademyTech, bilişim endüstrisinin yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak amacı ile ‘360 Derece Bilişim Uzmanlığı’ programını başlatacağını geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı ile duyurdu. Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve Cisco Learning’in de desteklediği program kapsamında katılımcılar, ağ uzmanlığı, sistem uzmanlığı ve bilgi güvenliği uzmanlığı konusunda 3-6 aylık bir eğitimden geçtikten sonra uluslararası geçerliliğe sahip olacak bir sertifikaya sahip olacak. Programı bitirdikten sonra ön elemeden geçen kişiler, programı destekleyen şirketlerin bilgiişlem bölümlerinde 1 ay boyunca ücretli olarak çalışarak deneyim sahibi olacaklar.
Kimler katılabilir?
Programa üniversitelerin önlisans ve lisans programlarından mezun veya üniversitede okumakta olan 150-200 kişi kabul edilecek. Eğitimler AcademyTech’in İstanbul ve Ankara’da bulunan eğitim merkezlerinde verilecek. Farklı illerden talep gelmesi durumunda o illere özel çalışmalar da yapılacak. Bu konuda ilk pilot çalışma ise Karabük Valiliği ile gerçekleştiriliyor.
Basın toplantısında proje hakkında bilgi veren AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “Avrupa’da ağ teknolojisindeki uzman açığı en fazla Türkiye’de. Türkiye’nin bilişim sektöründe önde gelen şirketlerine yetişmiş insan kaynağını sağlamak oldukça güç ve kriz ortamında şirketler yeni istihdam sağlamak istemiyorlar; ancak bu projede şirkete TBD, TBV, Cisco desteği ile ekstra işgücü maliyetini yansıtmamaya gayret ediyoruz. 150-200 kişiye istihdam sağladığımız bu projede temel amaç bilgi teknolojilerindeki uzmanlık alanındaki büyük açığı kapatmak. Bu işin verimli yansımaları ise 2011 yılında ortaya çıkacak” açıklamasında bulundu.
AcademyTech, yetenekli fakat maddi imkanı yeterli olmayan gençlere de bu projede yer verecek. Her sınıfta kontenjan ayrılacak olan bu öğrenciler ise TBD ve TBV tarafından belirlenecek.
ETİKETLER : Sayı:753

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN