İnsan Kaynakları 02 EYLÜL 2013 / 08:21

İşkur’dan engellilere destek

Türkiye İş Kurumu (İşkur), engelli bireyleri toplumsal hayata kazandırmak ve istihdam edilmesine katkı sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarının sundukları projelerden kabul edilenlere destek veriyor. Uygun şartları taşıyan 92 projeyi destekleme kararı alınarak, engellilerin mesleki eğitimi ve rehabilitasyonu ile istihdamları için 4,2 milyon TL kaynak tahsis edileceği belirtildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, “İşkur’un başkanlığında ilgili kamu kurumları ve sosyal tarafların bir araya gelmesiyle oluşan Özürlü ve Eski Hükümlü Çalıştırmayanlardan Kesilen Ceza Paralarını Kullanmaya Yetkili Komisyon, kendisine sunulan projeleri değerlendirerek 92 tanesine 4,2 milyon TL kaynak tahsis etti. Bu kaynakla engelli bireylerin işgücü piyasasında karşılaştıkları en önemli sorunlardan biri olan mesleksizliğin çözümü noktasında önemli çalışmalar yapılacak” dedi.
Yazıcı, komisyon tarafından tahsis edilen kaynakla bin 600 engellinin mesleki eğitim alacağını, daha sonrada uygun olanların istihdam edileceğini ve eğitim süresince kursiyerlerin günlük 20 TL zaruri giderlerinin yanı sıra sigorta primlerinin İşkur tarafından karşılanacağını da belirtti.
ETİKETLER : Sayı:936

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN