İnsan Kaynakları 09 EKİM 2016 / 07:43

İşler güçler tatil dinlemiyor

Avansas.com’un satış verilerine ve saha araştırmalarına dayanarak yaptığı araştırma, çalışanların tatilde bile işten kopamadığını, çalışanların tatilde de işlerini takip etmeye devam ettiğini gösterdi. Araştırma sonuçlarına göre, kadınlar erkeklere kıyasla taşınabilir cihazlara daha fazla ilgi gösteriyor. Her zaman ve her yerde internete erişmek isteyen kadınlar, işle ilgili çalışmalarını ise akıllı telefonları ile sürdürüyor. Kadınlar, mobil cihazlarını iş dışında gündemi ve sosyal medya hesaplarını takip etmek için de kullanıyor. Erkekler ise tatile bilgisayarsız çıkmıyor ve kadınlara kıyasla daha fazla bilgisayar kullanarak, bilgisayarlarından işin yanında gündemdeki haberleri takip ediyor, bankacılık işlemlerini de gerçekleştiriyor.
Tercihi mobilite olan kadınların satın aldığı ürünlerin başında akıllı telefonlar ve powerbank taşınabilir şarj cihazları geliyor. Erkeklerde ise öncelik akıllı telefon ve bilgisayar. Kadınlar ağırlıklı olarak USB bellek kullanırken, erkekler de harici hard disk’lere daha fazla rağbet ediyor. Çantada taşınabilecek kadar hafif ve farklı aksesuarlarla tabletleri bilgisayarlara tercih eden kadınlara karşılık, erkekler “önce bilgisayar, sonra tablet” diyor. Araştırma sonuçlarında kadın ve erkeklerin buluştuğu temel nokta ise cep telefonu veya bilgisayardan uzakta bir gün bile geçiremeyeceklerini belirtmeleri.
 
ETİKETLER : Avansas.com 1091

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN